Ispaniya chempionatining yangi mavsumining beshinchi turida "Real Sosyedad" jamoasi safarda "Betis"ga mag‘lub bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:3 hisobida yakunlandi. Oldinroq, Serxio Fransisko boshchiligidagi jamoa Madridning "Real" va "Real Oviedo" jamoalaridan ham mag‘lubiyatga uchragan edi.
Shuningdek, ular "Espanyol" va "Valensiya" bilan durang o‘ynashdi. 2006 yildan beri ilk bor "Real Sosyedad" yangi mavsumni shunchalik yomon boshlamoqda.
O‘sha yili San-Sebastyandagi jamoa besh turda to‘rt marta mag‘lub bo‘lib, faqat bir marta durang o‘ynagan va mavsum oxirida 19-o‘rinni egallab, elitadan tushib qolgan edi. Hozirda "Real Sosyedad" 17-o‘rinda, 2 ochko bilan bormoqda.
Keyingi turda Arsen Zaharyan boshchiligidagi jamoa "Malyorka"ni qabul qiladi. Ushbu natijalar jamoaning mavsumdagi holatini aniq ko‘rsatmoqda.
Jamoa uchun oldingi mag‘lubiyatlar va duranglar yangi mavsumda o‘zini tiklash uchun signal bo‘lib xizmat qilmoqda. Muxlislar esa keyingi o‘yinlarda yaxshiroq natijalar kutmoqda.

Реал Сосьедад может вылететь из Ла Лиги
В пятом туре нового сезона чемпионата Испании команда "Реал Сосьедад" проиграла в гостях "Бетису". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч завершился со счётом 1:3. Ранее команда под руководством Серхио Франсиско также потерпела поражения от мадридских "Реала" и "Реал Овьедо".
Кроме того, они сыграли вничью с "Эспаньолом" и "Валенсией". С 2006 года "Реал Сосьедад" впервые так плохо начинает новый сезон.
В том году команда из Сан-Себастьяна в пяти турах четыре раза проиграла, один раз сыграла вничью и по итогам сезона заняла 19-е место, вылетев из элиты. В настоящее время "Реал Сосьедад" занимает 17-е место с 2 очками.
В следующем туре команда под руководством Арсена Захаряна примет "Мальорку". Эти результаты ясно показывают текущее состояние команды в сезоне.
Предыдущие поражения и ничьи служат сигналом для команды о необходимости восстановления в новом сезоне. Болельщики же ожидают лучших результатов в следующих матчах.