Totti Rim derbisining o‘ziga xos xususiyatlarini ta’rifladi
Roma jamoasining sobiq kapitanı Fransesko Totti Rim derbisining boshqa o‘yinlardan qanday farq qilishi haqida gapirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rimliklar bu o‘yinni boshqacha his qiladi va bu uchrashuvning ahamiyati va muhimligini faqat ular to‘liq anglaydi. 21-sentabr kuni Serie A ning to‘rtinchi turida Lazio va Roma jamoalari o‘zaro maydonga chiqadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 13:30 da boshlanadi. Hozirgi vaqtda uch turdan so‘ng Lazio uch ochko bilan 14-o‘rinda, Roma esa oltita ochko bilan yettinchi pog‘onada joylashgan.
Turnir jadvalining yetakchilari Napoli va Yuventus bo‘lib, har biri to‘qqiz ochko jamg‘argan. Rim derbisi nafaqat futbol muxlislari, balki butun shahar uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, raqobat va tarixiy an’analar bilan boyitilgan o‘yin hisoblanadi.

Тотти описал особенности дерби Рима
Бывший капитан команды Рома Франческо Тотти рассказал о том, чем римское дерби отличается от других матчей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, римляне чувствуют эту игру иначе, и только они полностью понимают значение и важность этой встречи. 21 сентября в рамках четвёртого тура Серии А команды Лацио и Рома выйдут на поле.
Матч начнётся в 13:30 по московскому времени. В настоящее время после трёх туров Лацио занимает 14-е место с тремя очками, а Рома — с шестью очками — седьмую позицию.
Лидерами турнирной таблицы являются Наполи и Ювентус, у каждой команды по девять очков. Римское дерби имеет большое значение не только для футбольных болельщиков, но и для всего города, являясь матчем, богатым соперничеством и историческими традициями.