Yuran: Jikiyaning goli uning obro‘sini yanada oshirdi
U Antalyaspor jamoasi himoyachisi Georgiy Jikiya o‘yinini sharhladi. Superliga musobaqasining oltinchi turida Jikiya o‘z jamoasining Samsunspor ustidan 2:1 hisobida qozonilgan g‘alabasida muhim gol urdi.
Yuran yaqinda Jikiyaning g‘alaba keltirgan golini ko‘rib, futbolchining muvaffaqiyati bilan chin dildan quvonganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Georgiy Jikiya yuqori darajadagi tajribali futbolchi hisoblanadi va bu gol uning obro‘sini yanada oshirdi.
Joriy mavsumda 31 yoshli himoyachi Turkiya chempionatida beshta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi. Hozirda Antalyaspor jamoasi turnir jadvalida beshinchi o‘rinda turibdi va to‘plagan ochkolari soni to‘qqizga yetdi.

Юран: Гол Джикии ещё больше повысил его авторитет
Российский тренер Сергей Юран работает в турецком клубе Серик Беледийеспор. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал игру защитника Антальяспора Георгия Джикии. В шестом туре Суперлиги Джикия забил важный гол в победе своей команды над Самсунспором со счётом 2:1.
Юран недавно посмотрел гол Джикии, принесший победу, и искренне обрадовался успеху футболиста. По его словам, Георгий Джикия — опытный футболист высокого уровня, и этот гол ещё больше повысил его авторитет.
В текущем сезоне 31-летний защитник провёл в чемпионате Турции пять матчей и забил один гол. В настоящее время команда Антальяспор занимает пятое место в турнирной таблице, набрав девять очков.