Flik Simeonening his-tuyg‘ularini to‘liq tushunadi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik «Atletiko» jamoasi murabbiyi Diego Simeone bilan bog‘liq vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Chempionlar ligasi o‘yinida muxlis bilan og‘zaki janjalga kirishgan Simeone holatini sharhladi. Flikning aytishicha, bunday vaziyatlar unga ham ba’zan yuz beradi, biroq u o‘yinga va jamoasiga ko‘proq e’tibor qaratadi.
Muxlislarning haqoratlarini eshitish esa yoqimsiz holatdir. Har bir insonning fe’l-atvori turlicha ekanini va Simeonening his-tuyg‘ularini tushunishini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, Chempionlar ligasining birinchi turida «Liverpul» va «Atletiko» o‘rtasidagi o‘yinda Simeone muxlis bilan janjal qilishi mumkin bo‘lgan vaziyat yuzaga kelgan. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida «matraschilar» jamoasi gol o‘tkazib yuborganidan keyin muxlis uni haqoratlagan.

Флик полностью понимает чувства Симеоны
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик высказался по поводу ситуации с тренером «Атлетико» Диего Симеоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал инцидент, когда Симеоне вступил в словесную перепалку с болельщиком во время матча Лиги чемпионов. По словам Флика, подобные ситуации иногда происходят и с ним, однако он больше сосредотачивается на игре и своей команде.
Слушать оскорбления болельщиков — неприятное явление. Он подчеркнул, что у каждого человека разный характер и что он понимает чувства Симеоне.
Напомним, в первом туре Лиги чемпионов в матче между «Ливерпулем» и «Атлетико» возникла ситуация, когда Симеоне мог вступить в конфликт с болельщиком. В последние минуты игры, после того как команда «матрасников» пропустила гол, болельщик оскорбил тренера.