Yuran turk futbolchilarining dam olish so‘rovini tushundi
Rossiyalik murabbiy Sergey Yuran, Turkiyaning Serik Belediyespor jamoasiga rahbarlik qilayotgan mutaxassis, futbolchilarning uning talablarini bajarishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, o‘yinchilar hali uning mashg‘ulot jarayoniga moslashmoqda. Ba’zan futbolchilar yig‘in vaqtida ikkinchi mashg‘ulotni bekor qilishni so‘raydi, chunki ular charchoqni his qiladi.
Turkiyalik mutaxassislar bu so‘rovga ijobiy munosabatda bo‘lishadi, ammo bu holat Yuran uchun biroz noodatiy hisoblanadi. Murabbiyning aytishicha, uning jamoaga kelishi bilan futbolchilarning jismoniy tayyorgarligi yaxshilangan.
Hozirda Serik Belediyespor Turkiya ikkinchi divizionining musobaqa jadvalida o‘nta ochko bilan oltinchi o‘rinda bormoqda. Bu natija jamoaning o‘sish jarayonida ekanligini ko‘rsatadi va murabbiy jamoani yanada rivojlantirishga intilmoqda.
Umuman olganda, futbolchilar yangi tizimga asta-sekin moslashmoqda va kelajakda yaxshiroq natijalar ko‘rsatishlari kutilmoqda.

Юран понял просьбу турецких футболистов о выходном
Российский тренер Сергей Юран, возглавляющий турецкий клуб Серик Беледийеспор, высказался о том, как футболисты выполняют его требования. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игроки ещё адаптируются к процессу тренировок. Иногда футболисты просят отменить вторую тренировку во время сборов, так как чувствуют усталость.
Турецкие специалисты относятся к этой просьбе положительно, однако для Юрана это немного необычно. По словам тренера, с его приходом физическая подготовка команды улучшилась.
В настоящее время Серик Беледийеспор занимает шестое место в турнирной таблице второго дивизиона Турции с десятью очками. Этот результат показывает, что команда находится в процессе роста, и тренер стремится к дальнейшему развитию коллектива.
В целом футболисты постепенно адаптируются к новой системе и ожидается, что в будущем они покажут лучшие результаты.