Luka Toni Vlahovichning kamchiliklarini ko‘rsatib o‘tdi
25 yoshli serbiyalik futbolchi 2022 yildan buyon "Yuventus" jamoasida o‘ynamoqda. Toni fikricha, Vlahovichning yagona kamchiligi uning juda ko‘p pul ishlashi, biroq bu uning aybi emas.
Agar unga shunday shartnoma berilgan bo‘lsa, demak "Yuventus" o‘sha paytda uning shunday narxga loyiq ekanligini hisoblagan. Uning so‘zlariga ko‘ra, Vlahovich jarima maydonidan tashqarida o‘yinni yaxshilashi kerak, ammo jarima maydonida unga o‘xshagan futbolchilar kam.
Toni hujumchining yaxshi boshlangani va intervyular paytida sodda va kamtarona munosabatda bo‘lishini qadrlaydi. Joriy mavsumda Vlahovich klub darajasida to‘rtta gol urdi va bitta samarali uzatma berdi.
"Yuventus" Italiya chempionatida uchta o‘yinni g‘alaba bilan yakunlab, ikkinchi o‘rinda bormoqda. Bu natijalar jamoaning kuchli o‘yinini ko‘rsatadi va Vlahovichning jamoaga qo‘shgan hissasi muhim ekanligini tasdiqlaydi.

Лука Тони указал на недостатки Влаховича
Бывший футболист сборной Италии Лука Тони высказался о недостатках нападающего Душана Влаховича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний сербский футболист играет в команде «Ювентус» с 2022 года. По мнению Тони, единственным недостатком Влаховича является то, что он зарабатывает слишком много денег, но это не его вина.
Если ему предложили такой контракт, значит «Ювентус» в то время считал, что он стоит таких денег. По его словам, Влахович должен улучшить игру вне штрафной площади, однако в штрафной таких игроков, как он, мало.
Тони ценит то, что нападающий хорошо начал сезон и ведет себя просто и скромно во время интервью. В текущем сезоне Влахович забил четыре гола на клубном уровне и сделал одну результативную передачу.
«Ювентус» выиграл три матча в чемпионате Италии и занимает второе место. Эти результаты показывают сильную игру команды и подтверждают важный вклад Влаховича в команду.