Salah Milner bilan golga uzatma bo‘yicha tenglashdi
Mersisayd derbisida "Everton"ga qarshi o‘ynalgan uchrashuvda "Liverpool" jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda Muhammad Salah gol urmadi, ammo Ryan Gravenberxga assistentlik qildi. Shu tariqa, Misr futbolchisining Angliya Premer Ligasi o‘yinlarida bergan golga uzatmalari soni 89 taga yetdi.
Agar Premer Ligadagi eng ko‘p golga uzatma bergan futbolchilar reytingiga nazar solsak, Salah hozirda to‘qqizinchi o‘rinda turibdi va u James Milner darajasiga yetdi. Unga qaraganda ko‘proq golga uzatma bergan futbolchilar orasida Stiven Jerrard (92), David Silva (93), Dennis Bergkamp (94), Frenk Lampard (102), Ueyn Runi (103), Sesk Fabregas (111), Kevin De Bryuyn (119) va Ryan Giggs (162) bor.
Shuni ta’kidlash lozimki, Angliya Premer Ligasi 1992 yilda tashkil etilgan. Ushbu liga dunyodagi eng kuchli va ommabop futbol musobaqalaridan biri hisoblanadi.
Salahning ushbu ko‘rsatkichlari uning yuqori darajadagi o‘yinchilik mahoratini va jamoasiga qo‘shayotgan katta hissasini ko‘rsatadi. Premer Liga tarixida golga uzatma berish bo‘yicha yuqori natijalarga erishish katta sharafdir va bu ko‘rsatkichlar futbolchining barqarorligini hamda o‘yindagi samaradorligini ifodalaydi.

Салах сравнял счет с Милнером по результативной передаче
В матче мерсисайдского дерби против "Эвертона" команда "Ливерпуль" одержала победу со счётом 2:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре Мохамед Салах не забил гол, но отдал голевую передачу на Райана Гравенберха. Таким образом, количество голевых передач египетского футболиста в матчах Английской Премьер-Лиги достигло 89.
Если взглянуть на рейтинг игроков с наибольшим количеством голевых передач в Премьер-Лиге, Салах сейчас занимает девятое место и сравнялся с Джеймсом Милнером. Выше него по количеству голевых передач находятся Стивен Джеррард (92), Давид Сильва (93), Деннис Бергкамп (94), Фрэнк Лэмпард (102), Уэйн Руни (103), Сеск Фабрегас (111), Кевин Де Брюйне (119) и Райан Гиггз (162).
Стоит отметить, что Английская Премьер-Лига была основана в 1992 году. Этот чемпионат считается одним из самых сильных и популярных футбольных турниров в мире.
Данные показатели Салаха демонстрируют его высокий уровень мастерства и значительный вклад в команду. Достичь высоких результатов по количеству голевых передач в истории Премьер-Лиги — большая честь, и эти показатели отражают стабильность и эффективность игрока на поле.