Flik Olmo va Lopes o‘rtasidagi raqobatni ta’kidladi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik maydon markazidagi raqobat haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Dani Olmo va Fermin Lopes o‘rtasidagi kurashni ta’kidladi. Flikning so‘zlariga ko‘ra, jamoada doim tanlov qilishga to‘g‘ri keladi.
Yangi mavsum endigina boshlandi va barcha futbolchilarga ehtiyoj bor. Ba’zi o‘yinchilar o‘z o‘rnidan to‘liq qoniqmayotgan bo‘lishi mumkin, ammo muammo shaxsiy emas, balki jamoaning umumiy holatidadir.
Maydonga tushganda har bir futbolchi o‘z darajasini ko‘rsatishi lozim. Yangi mavsum boshida asosiy futbolchi sifatida Lopes maydonga tushmoqda.
U barcha musobaqalarda to‘rt o‘yinda ishtirok etib, ikki gol urdi. Dani Olmoning hisobida esa besh o‘yinda maydonga chiqish va bitta samarali uzatma mavjud.
Biroq u faqat bir marta asosiy tarkibda maydonga tushdi. Shunday qilib, murabbiy jamoa ichidagi raqobat kuchli ekanini va har bir futbolchidan yuqori natija talab qilinishini ta’kidladi.

Флик подчеркнул соперничество между Ольмо и Лопес
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик высказался о конкуренции в центре поля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выделил борьбу между Дани Ольмо и Фермином Лопесом. По словам Флика, в команде всегда приходится делать выбор.
Новый сезон только начался, и все футболисты нужны. Некоторые игроки могут быть не полностью довольны своей позицией, но проблема не личная, а связана с общим состоянием команды.
Выходя на поле, каждый футболист должен показать свой уровень. В начале нового сезона Лопес выходит на поле в качестве основного игрока.
Он принял участие в четырёх матчах во всех турнирах и забил два гола. У Дани Ольмо на счету пять игр и одна результативная передача.
Однако он только один раз вышел в основном составе. Таким образом, тренер подчеркнул, что конкуренция внутри команды сильная и с каждого футболиста требуется высокий результат.