Alvaro Morata o‘tgan yozda Yevropa chempionatida Ispaniya terma jamoasi bilan g‘alaba qozongach, «Milan» klubiga o‘tdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq u bu yerda faqat bir necha oy o‘ynadi. O‘tgan qishda italiyaliklar Moratani Turkiyaning «Galatasaray» klubiga sotishdi, ammo hozirda hujumchi yana Seriya Aga qaytib, «Komo» jamoasida faoliyat yuritmoqda.
U «Milan» haqidagi fikrlarini bildirdi. Morata so‘zlariga ko‘ra, «Milan» unga ajoyib imkoniyat yaratdi, bu maydonda ham, maydon tashqarisida ham eng buyuk klublardan biridir.
Ammo turli sabablarga ko‘ra, u yerda hammasi o‘z yo‘lida ketmadi. Shuningdek, Alvaro Morata ilgari Italiyada «Yuventus» klubida ham o‘ynagan.
Uning faoliyati turli jamoalarda davom etmoqda va u har doim o‘zini sinab ko‘rishga intiladi. Morata futbolchilik faoliyatida yangi marralarni zabt etishga harakat qilmoqda.

Моратa рассказал о причине неудач в клубе Милан
Альваро Мората перешёл в клуб «Милан» после победы со сборной Испании на чемпионате Европы прошлым летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако он играл здесь всего несколько месяцев. Прошлой зимой итальянцы продали Морату в турецкий клуб «Галатасарай», но сейчас нападающий снова вернулся в Италию и выступает за команду «Комо».
Он высказался о «Милане». По словам Мораты, «Милан» дал ему отличную возможность, это один из величайших клубов как на поле, так и вне его.
Но по разным причинам там всё не сложилось. Также Альваро Мората ранее играл в Италии за клуб «Ювентус».
Его карьера продолжается в разных командах, и он всегда стремится испытать себя. Мората пытается покорять новые вершины в своей футбольной карьере.