Etan Mbappe ilk o‘yinidayoq gol urdi
O‘tgan dam olish kunlari Kiliyan Mbappening kichik ukasi Etan professional futbolda o‘zining ilk golini urdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinning oxirgi o‘n daqiqasida maydonga tushdi va "Tuluza"ga qarshi bahsda to‘qqizinchi daqiqada qo‘shimcha vaqt ichida g‘alabani ta’minladi. Etan bu muvaffaqiyat haqida jurnalistlarga o‘z his-tuyg‘ularini bildirdi.
U o‘zining birinchi o‘yinida gol urib, g‘alaba nishonlashini hech qachon orzu qilmaganini aytdi. Keyingi turda "Lil" jamoasi "Lans" bilan o‘ynaydi, bu o‘yin bugun kechqurun bo‘lib o‘tadi.
Shundan so‘ng "dog‘lar" uchun yanada qiziqarli raqiblar – avvalo "Lion", keyin esa "PSJ" bilan bahslar kutmoqda. Bu o‘yinlar jamoaning mavsumdagi imkoniyatlarini yanada ko‘rsatishga xizmat qiladi.
Etanning ilk gol urishi jamoa uchun katta rag‘bat bo‘lib, uning kelajakdagi o‘yinlarida ham yaxshi natijalar kutish mumkinligini bildiradi.

Этан Мбаппе забил гол в своем первом матче
На прошлых выходных младший брат Килиана Мбаппе, Этан, забил свой первый гол в профессиональном футболе. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он вышел на поле в последние десять минут игры и обеспечил победу в дополнительное время на девятой минуте в матче против "Тулузы". Этан поделился своими эмоциями по поводу этого успеха с журналистами.
Он сказал, что никогда не мечтал праздновать победу, забив гол в своем первом матче. В следующем туре команда "Лилль" сыграет с "Лансом", матч состоится сегодня вечером.
После этого "догов" ждут более интересные соперники – прежде всего "Лион", а затем "ПСЖ". Эти игры помогут команде лучше проявить свои возможности в сезоне.
Первый гол Этана стал большим стимулом для команды и говорит о том, что можно ожидать хороших результатов и в его будущих матчах.