Slot: Derbidagi g‘alaba jamoani ruhlantirdi
«Liverpul» jamoasi bosh murabbiyi Arne Slot jamoasining Mersisayd derbisidagi g‘alabasidan mamnunligini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yin haqida fikrlarini shunday ifodaladi: «Biz uchun bu haftada uchinchi o‘yin edi va u ertalab boshlandi. Ertalabki o‘yin menga muammo tug‘dirmaydi, lekin chorshanba kuni kechqurun o‘ynash haftaning qolgan kunlariga ta’sir qiladi.
Shunga qaramay, birinchi bo‘limda yaxshi o‘yin ko‘rsatib, derbida g‘alaba qozonish juda yaxshi natija». Slotning so‘zlariga ko‘ra, jamoa bir haftada ko‘p o‘yin o‘ynashiga qaramay, o‘z vazifasini bajarishga muvaffaq bo‘ldi.
Hozirgi paytda «Liverpul» Angliya Premer-ligasida beshta o‘yin o‘tkazib, 15 ochko to‘plagan va musobaqa jadvalida birinchi o‘rinda turibdi. Bu natija jamoaning mavsumdagi kuchli o‘yinini tasdiqlaydi va ularning yuqori maqsadlariga erishishiga umid beradi.

Слот: Победа в дерби вдохновила команду
Главный тренер команды «Ливерпуль» Арне Слот выразил удовлетворение победой своей команды в мерсисайдском дерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он так прокомментировал игру: «Для нас это была третья игра на этой неделе, и она началась утром. Утренние матчи для меня не проблема, но игра в среду вечером влияет на оставшиеся дни недели.
Тем не менее, показать хорошую игру в первом тайме и одержать победу в дерби — отличный результат». По словам Слота, несмотря на большое количество игр за неделю, команда смогла выполнить свою задачу.
В настоящее время «Ливерпуль» провёл пять матчей в Английской Премьер-лиге, набрал 15 очков и занимает первое место в турнирной таблице. Этот результат подтверждает сильную игру команды в сезоне и вселяет надежду на достижение их высоких целей.