Futbol sharhlovchisi Vladimir Stognienko yangi mavsumning birinchi turida bo‘lib o‘tgan «Manchester Siti» va «Napoli» o‘rtasidagi o‘yinni sharhlab, «Manchester Siti»ning 2:0 hisobidagi g‘alabasini yuqori baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida «Napoli» jamoasi birinchi bo‘lim o‘rtalarida o‘yinchisini maydondan haydalganidan keyin qiyin ahvolda qoldi. Shu sababli «Manchester Siti» katta kuch bilan raqib darvozasiga bosim o‘tkazib, ularni o‘z darvozasiga yopishtirishga majbur qildi.
Ekspert fikricha, o‘sha holatdan so‘ng «Napoli» jamoasining g‘alaba qozonish imkoniyati deyarli yo‘q edi. O‘yinning boshidan, hisob 0:0 bo‘lgan paytdan boshlab vaziyat aniq edi.
Stognienko ayniqsa, de Bryuyneni tezda almashtirishgani uchun afsusda ekanligini ta’kidlagan. Keyingi turda «Manchester Siti» safarda «Monako» jamoasi bilan o‘ynaydi, «Napoli» esa o‘z maydonida «Sporting»ni qabul qiladi.
Ushbu o‘yinlar Chempionlar Ligasi doirasida bo‘lib o‘tadi va jamoalarning mavsumdagi imkoniyatlarini yanada aniqlashtiradi.

Стогниенко: Наполи не дала шансов "Манчестер Сити"
Футбольный комментатор Владимир Стогниенко, комментируя матч первого тура нового сезона между «Манчестер Сити» и «Наполи», высоко оценил победу «Манчестер Сити» со счётом 2:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе встречи команда «Наполи» оказалась в сложном положении после того, как в середине первого тайма один из её игроков был удалён с поля. По этой причине «Манчестер Сити» с большим усилием начал оказывать давление на ворота соперника, заставляя их обороняться у своих ворот.
По мнению эксперта, после этого момента у команды «Наполи» практически не было шансов на победу. С самого начала игры, когда счёт был 0:0, ситуация была ясна.
Стогниенко особенно выразил сожаление по поводу того, что де Брюйне был заменён так быстро. В следующем туре «Манчестер Сити» сыграет в гостях с командой «Монако», а «Наполи» примет у себя «Спортинг».