Alonso: Vinisiusni almashtirish erta bo‘lgan bo‘lishi mumkin
«Real» jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso «Espanyol»ga qarshi o‘yinda Vinisius Juniorni almashtirish qarori haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi o‘yinni asosiy tarkibda boshlagan va 77-daqiqada maydonni tark etgan. Alonso so‘zlariga ko‘ra, bugun unga gol urish yetishmadi.
Shuning uchun himoya va hujum chiziqlarida o‘yin nazoratini kuchaytirish maqsadida qanot futbolchilarini almashtirishga qaror qilindi. U va Franco yaxshi o‘yin ko‘rsatishgan, biroq jamoaning o‘yini yanada boshqaruv talab qilgan.
Murabbiy almashtirish vaqtini to‘g‘ri tanlagan yoki biroz erta qilgan bo‘lishi mumkinligini ham ta’kidlab o‘tdi. Hozirgi paytda «Real» chempionatda barcha 15 ochkoni qo‘lga kiritib, peshqadamlik qilmoqda.

Alonso: Возможно, было рано заменять Винисиуса
Главный тренер команды «Реал» Хаби Алонсо высказался о решении заменить Винисиуса Жуниора в матче против «Эспаньола». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист начал игру в основном составе и покинул поле на 77-й минуте. По словам Алонсо, сегодня ему не хватило гола.
Поэтому для усиления контроля игры в обороне и атаке было принято решение заменить фланговых игроков. Он и Франко показали хорошую игру, однако игра команды требовала большего контроля.
Тренер также отметил, что время замены могло быть выбрано правильно или немного рано. В настоящее время «Реал» лидирует в чемпионате, набрав все 15 очков.