Nant Rennga qarshi o‘yinda durang qayd etdi
“Nant” jamoasi Fransiya chempionatining beshinchi turida “Renn” bilan bahs olib bordi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshida Mustafo Mohamed darvozani tez ochishga yaqin bo‘ldi, ammo darvozabon bilan birga to‘pni darvozadan oshirib yubordi. Tayelet Tati o‘z darvozasida qo‘l bilan o‘ynab, penaltiga sabab bo‘ldi.
Ludovik Blas 11 metrdan zarba berib, to‘pni burchakka yo‘naltirdi, darvozabon esa markazda qoldi, hisob 0:1 bo‘ldi. Tez orada Alidu Seydu Esteban Lepolga imkoniyat yaratib, hisobni 0:2 ga yetkazdi.
Mattis Ablin himoyasiz qolib, to‘pni darvozaga yaqin joyga urdi, ammo darvoza ustunidan chiqib ketdi. 64-daqiqada Mvanga Jyunior hisobni qisqartirdi, 1:2 bo‘ldi.
90-daqiqada Yussef el-Arabi jarima maydonida yiqilib, penaltiga sabab bo‘ldi, ammo Ablin 11 metrdan zarbani darvozabon ustidan o‘ta olmadi. Biroq qo‘shimcha vaqtning oltinchi daqiqasida el-Arabi hisobni tenglashtirdi, o‘yinda 2:2 natija qayd etildi.
“Renn” jamoasi 8 ochko bilan 6-o‘rinda bormoqda, “Nant” esa 4 ochko bilan 13-o‘rinni egallagan. O‘yinning protokoli shunday: Ludovik Blas 29-daqiqada gol urdi (0:1), Esteban Lepol 35-daqiqada (0:2), Mvanga Jyunior 64-daqiqada (1:2), Yussef el-Arabi 90 va qo‘shimcha vaqt 96-daqiqalarda (2:2).

Нант сыграл вничью в матче против Ренна
Команда «Нант» провела матч пятого тура чемпионата Франции против «Ренна». Об этом сообщил Euro-football.ru.
В начале игры Мустафа Мохамед был близок к быстрому открытию счета, но вместе с вратарём выбил мяч за пределы ворот. Тайелет Тати сыграл рукой в своей штрафной, что привело к пенальти.
Людовик Блас пробил с 11 метров и направил мяч в угол, вратарь остался в центре, счет стал 0:1. Вскоре Алиду Сейду создал возможность для Эстебана Леполя, который увеличил счет до 0:2.
Маттис Аблин остался без защиты и пробил мяч вблизи ворот, но мяч прошёл выше штанги. На 64-й минуте Мванга Джуниор сократил счет до 1:2.
На 90-й минуте Юсеф эль-Араби упал в штрафной, что привело к пенальти, но Аблин не смог пробить вратаря с 11 метров. Однако на шестой минуте дополнительного времени эль-Араби сравнял счет, матч завершился со счетом 2:2.
Команда «Ренн» с 8 очками занимает 6-е место, «Нант» с 4 очками — 13-е. Протокол матча: Людовик Блас забил на 29-й минуте (0:1), Эстебан Леполь на 35-й (0:2), Мванга Джуниор на 64-й (1:2), Юсеф эль-Араби на 90-й и на 96-й минутах (2:2).