«Yuventus» bosh murabbiyi Igor Tudor A Seriya to‘rtinchi turida «Verona»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda hakamlikka norozi ekanligini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Turinliklar o‘yinning 19-daqiqasida hisobni ochdi, biroq tanaffusdan oldin raqib jamoa hisobni tenglashtirdi. Hakami Joau Mariuning qo‘l bilan o‘ynashiga penalti belgiladi va Gift Orban penalti zarbasini aniq amalga oshirdi.
Tudorning so‘zlariga ko‘ra, bu penalti to‘liq adolatsiz edi. U futbolchi to‘pni ko‘rmasa nima qilishini tushunmaydi va bunday qarorlar faqat futbol o‘ynamagan odamlar tomonidan qabul qilinishini ta’kidladi.
Shuningdek, «Verona» jamoasi Gatti tomonidan qilingan zarba uchun kamida bitta o‘yinchisi kam bo‘lishi kerak edi. Tudor bu vaziyatni aniq ko‘rganini aytdi.
Hozirda «Yuventus» to‘rt turdan so‘ng o‘nta ochko jamg‘argan. Jamoa keyingi o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘rmoqda va hakamlik qarorlarining adolatli bo‘lishini kutmoqda.

Тюдор резко критиковал решения судей
Главный тренер «Ювентуса» Игорь Тудор выразил недовольство судейством в матче четвертого тура Серии А против «Вероны». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Туринцы открыли счет на 19-й минуте игры, но до перерыва соперник сравнял счет. Судья Жоау Мариу назначил пенальти за игру рукой, и Гифт Орбан точно реализовал одиннадцатиметровый удар.
По словам Тудора, этот пенальти был совершенно несправедливым. Он не понимает, что должен делать игрок, если не видит мяч, и подчеркнул, что такие решения принимают только люди, которые не играли в футбол.
Кроме того, у команды «Верона» как минимум один игрок должен был быть удален за удар, нанесенный Гатти. Тудор заявил, что видел эту ситуацию ясно.
В настоящее время «Ювентус» после четырех туров набрал десять очков. Команда готовится к следующим матчам и ожидает справедливых судейских решений.