Bavariya jamoasi hujumchisi Garri Keyn Bundesligada penaltidan gol urish bo‘yicha o‘zining yangi rekordini sharhladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
To‘rtinchi turdagi Hoffenxaymga qarshi o‘yinda (4:1) ingliz futbolchisi het-trik qayd etdi va ikki marotaba penaltini aniq amalga oshirdi. Keyn penaltidan gol urish tomoshabinlar o‘ylagandek oson emasligini ta’kidladi.
U har qanday vaziyatda, maydon ichida to‘p bo‘lsa, gol urishni maqsad qilganini bildirdi, bu penalti bo‘ladimi yoki oddiy zarba bo‘ladimi, farqi yo‘q. Hujumchi so‘zlarida, penaltidan gol urish oson emasligini aytdi.
Ko‘pchilik penaltini olgan zahoti to‘p darvozaga kiradi, deb o‘ylaydi, lekin u ko‘p mashq qilgani va doimiy ravishda texnikasini yaxshilashga harakat qilayotganini ta’kidladi. Keynning penaltidan ketma-ket 17 ta gol urishi Bundesligada yangi rekordga aylangan.
Uning bu yutug‘i jamoasi va muxlislar uchun katta ahamiyatga ega. Garri Keyn o‘zining yuqori mahorati va mehnati bilan jahon futbolida o‘z o‘rnini mustahkamlashda davom etmoqda.

Гарри Кейн подчеркнул сложность забивания пенальти
Нападающий команды «Бавария» Гарри Кейн прокомментировал свой новый рекорд по забитым пенальти в Бундеслиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче четвёртого тура против «Хоффенхайма» (4:1) английский футболист оформил хет-трик и дважды точно реализовал пенальти. Кейн подчеркнул, что забивать пенальти не так просто, как думают зрители.
Он отметил, что в любой ситуации, когда мяч находится на поле, его целью является забить гол, будь то пенальти или обычный удар — разницы нет. Нападающий сказал, что забивать пенальти не легко.
Многие считают, что как только назначают пенальти, мяч обязательно окажется в воротах, но он подчеркнул, что много тренируется и постоянно старается улучшать свою технику. Серия из 17 подряд забитых пенальти Кейна стала новым рекордом Бундеслиги.
Это достижение имеет большое значение для его команды и болельщиков. Гарри Кейн продолжает укреплять своё место в мировом футболе благодаря высокому мастерству и усердной работе.