Brest Nitsani 4:1 hisobida mag‘lub etdi
Beshinchi tur doirasidagi Liga 1 o‘yini davomida Brest jamoasi to‘p nazoratini kamroq qo‘lga kiritdi va Nitsa jamoasiga qarshi ko‘proq zarbalar berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Shunga qaramay, Brestning darvozaga yo‘naltirilgan har bir urinishlari golga aylanishi natijasida hisobda ustunlikka erishdi. O‘yinning oltinchi daqiqasida Romen del Kastilyo bo‘sh qolgan darvoza tomon Ludovik Ajorqni uzatib, jamoasini oldinga chiqardi.
Uch daqiqa o‘tib, ushbu futbolchilar roli o‘zgarib, del Kastilyo chiroyli zarba bilan hisobni 2:0 ga yetkazdi. Birinchi bo‘lim oxirida Teremas Moffi hisobni kamaytirishga muvaffaq bo‘ldi.
Dastlab hakam offsayd holatini aniqlagan bo‘lsa-da, video yordamchi hakam (VAR) xatoni tuzatdi va hisob 2:1 ga o‘zgardi. O‘yinning ikkinchi yarmida Ajorq bosh bilan to‘pni darvoza ustuniga urdi.
Yetmishinchi daqiqada Joris Shotar uzoqdan kuchli zarba bilan hisobni 3:1 ga oshirdi. Remi Laskari esa hisobni yana bir bor oshirib, g‘alabani mustahkamladi.
Brest jamoasi hozirda to‘rt ochko bilan 13-o‘rinni egallab turibdi, Nitsa esa oltita ochko bilan yettinchi o‘rinni bo‘lishmoqda. Ushbu o‘yin natijasida Brest o‘z pozitsiyasini yaxshiladi va yuqori o‘rinlarga intilmoqda.

Брест победил Ниццу со счетом 4:1
В матче пятого тура Лиги 1 команда Брест контролировала мяч меньше и нанесла больше ударов по воротам Ниццы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тем не менее, каждый точный удар Бреста по воротам превращался в гол, что позволило им выйти вперёд в счёте. На шестой минуте Ромен дель Кастильо передал мяч Людовику Ажорку, который забил в пустые ворота и вывел свою команду вперёд.
Через три минуты роли этих футболистов поменялись, и дель Кастильо красивым ударом довёл счёт до 2:0. В конце первого тайма Теремас Моффи сумел сократить разрыв в счёте.
Сначала судья зафиксировал офсайд, но видеоассистент (VAR) исправил ошибку, и счёт стал 2:1. Во втором тайме Ажорк головой попал в штангу ворот.
На семидесятой минуте Жорис Шотар мощным дальним ударом увеличил счёт до 3:1. Реми Ласкари ещё раз увеличил преимущество, укрепив победу.
Команда Брест сейчас занимает 13-е место с четырьмя очками, а Ницца делит седьмое место с шестью очками. Благодаря этому результату Брест улучшил свои позиции и стремится к более высоким местам.