Joau Felish Saudiya chempionatida to‘purar peshqadamiga aylandi
Shanba kuni Al-Nasr jamoasi o‘z maydonida Al-Riyad jamoasini 5:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik yulduz futbolchilar Krishtianu Ronaldu va Joau Felish har biri ikki marta gol urdi. Gollardan yana biri g‘oliblar safidan Kingsli Koman tomonidan kiritildi.
Joau Felishning ikkita gol urishi natijasida u Saudiya Arabistoni chempionatining eng yaxshi to‘purarlar peshqadami bo‘ldi. Hozirda uning hisobida 5 ta gol bor.
Ikkinchi o‘rinda Al-Xalij jamoasidan norvegiyalik Joshua King joylashgan bo‘lib, u 4 ta golga ega. Uchinchi o‘rinni esa 3 ta gol urgan bir nechta futbolchilar bo‘lishmoqda, ulardan biri Krishtianu Ronaldudir.
Shuningdek, Al-Nasr jamoasi Saudiya Pro-ligasining dastlabki uchta o‘yinida umumiy hisobda 12:1 natija bilan g‘alaba qozondi. Al-Ittihad jamoasi ham uchta turdan keyin ochkolarni yo‘qotmagan yana bir jamoadir.
Bu natijalar jamoalarning kuchli o‘yinni namoyish etayotganidan dalolat beradi. Saudiya Pro-ligasida mavsumning dastlabki bosqichlari juda qiziqarli kechmoqda va futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Жоау Фелиш стал лучшим бомбардиром чемпионата Саудовской Аравии
В субботу команда Аль-Наср на своем поле разгромила Аль-Рияд со счетом 5:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальские звезды футбола Криштиану Роналду и Жоау Фелиш забили по два гола каждый. Еще один гол забил Кингсли Коман из числа победителей.
Благодаря двум голам Жоау Фелиш стал лидером по количеству забитых мячей в чемпионате Саудовской Аравии. Сейчас у него на счету 5 голов.
На втором месте находится норвежец Джошуа Кинг из команды Аль-Халидж, у которого 4 гола. Третье место делят несколько футболистов с 3 голами, среди них Криштиану Роналду.
Кроме того, команда Аль-Наср выиграла первые три матча Саудовской Про-лиги с общим счетом 12:1. Команда Аль-Иттихад также является одной из немногих, кто не потерял очков после трех туров.
Эти результаты свидетельствуют о том, что команды демонстрируют сильную игру. Начало сезона в Саудовской Про-лиге проходит очень интересно и вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.