Fulxem Brentfordni yengib, muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi
Angliya chempionatining beshinchi turida Fulxem jamoasi o‘z maydonida Brentfordni qabul qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning dastlabki daqiqalarida Joshua Kingning xatosi Mikkel Damsgor uchun yaxshi imkoniyat yaratdi va u bu imkoniyatni qo‘ldan boy bermay hisobni ochdi – 0:1. 38-daqiqada Sasha Lukichning zarbasi himoyachiga tegdi, ammo Rodrigo Munis to‘pni Alex Ayuobiga uzatib, hisobni tenglashtirdi.
Shu bilan birga, ikki daqiqa o‘tib, mezbonlar jarima maydonidan aniq zarba berib, Garri Uilson hisobni 2:1 ga olib chiqdi. Ikkinchi bo‘lim boshida Etan Pinnok to‘pni o‘z darvozasiga yo‘llab, hisobni 3:1 ga oshirdi.
Munis yana gol urishga yaqin bo‘ldi, ammo qayta ko‘rilgan vaziyatlarda hujumda qoidabuzarlik aniqlanib, gol hisobga olinmadi. Shu tariqa, Fulxem 8 ochko bilan Chelsi bilan bir xil ochkoga ega bo‘lib, turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egalladi.
Brentford esa faqat bitta ochko farqi bilan quyi chiziqdan yuqorida joylashgan. O‘yinda Fulxem jamoasi tarkibida Leno, Tete, Andersen, Ugelumba, Sessenyion, Lukich, Berge, Uilson, King, Ayuobi va Munis maydonga tushdi.
Zaxirada esa Timoti Kastan, Benjamen Lekomt, Adama Traore, Samu Chukwuese, Kaomxin Kelleher, Sepp Van der Berg, Natan Kollinz va boshqalar bor edi. Brentford safida esa Pinnok, Kayode, Kinn Lewis-Potter, Yegor Yarmolyuk, Jordan Henderson va boshqa futbolchilar maydonga tushdi.
Ushbu o‘yin London shahridagi "Kreyven Kottij" stadionida bo‘lib o‘tdi va mezbonlar jamoasi muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi. Bu natija Fulxem uchun musobaqada yaxshi boshlanish hisoblanadi.

Фулхэм обыграл Брентфорд, одержав важную победу
В пятом туре чемпионата Англии команда Фулхэм принимала Брентфорд на своем поле. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В первые минуты игры ошибка Джошуа Кинга создала хорошую возможность для Миккеля Дамсгора, и он не упустил шанс открыть счет – 0:1. На 38-й минуте удар Саши Лукича попал в защитника, но Родриго Мунис передал мяч Алексу Айюоби, который сравнял счет.
Однако через две минуты хозяева нанесли точный удар из штрафной, и Гарри Уилсон вывел команду вперед со счетом 2:1. В начале второго тайма Итан Пиннок отправил мяч в свои ворота, увеличив счет до 3:1.
Мунис снова был близок к голу, но после просмотра эпизода было зафиксировано нарушение в атаке, и гол не был засчитан. Таким образом, Фулхэм с 8 очками сравнялся с Челси и занял шестое место в турнирной таблице.
Брентфорд же расположился выше зоны вылета всего на одно очко. В составе Фулхэма на поле вышли Лено, Тете, Андерсен, Угелумба, Сессеньон, Лукич, Берге, Уилсон, Кинг, Айюоби и Мунис.
В запасе находились Тимоти Кастан, Бенжамен Лекомт, Адама Траоре, Саму Чукуэзе, Каомхин Келлехер, Сепп Ван дер Берг, Натан Коллинз и другие. В составе Брентфорда на поле вышли Пиннок, Кайоде, Кинн Льюис-Поттер, Егор Ярмолюк, Джордан Хендерсон и другие футболисты.
Этот матч прошел на стадионе "Крейвен Коттедж" в Лондоне, и команда хозяев одержала важную победу. Этот результат является хорошим началом для Фулхэма в турнире.