PSJ jamoasining qanot hujumchisi Bredli Barkola Liga 1 doirasidagi Marselga qarshi muhim o‘yindan oldin sog‘liq bilan bog‘liq muammolarga duch kelmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiya chempionatining beshinchi tur o‘yini yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Jurnalist Fabrice Hokinsning ma’lumotiga ko‘ra, Barkola mushaklarda noqulaylik his qilmoqda.
Biroq, bu muammo jiddiy emas deb hisoblanmoqda. 23 yoshli futbolchi Marselga qarshi o‘yinni zaxiradan boshlashi kutilmoqda, keyinchalik esa asosiy tarkibga qaytishi mumkin.
27 sentyabr kuni Luis Enrike boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida Oser jamoasini qabul qiladi. Shuningdek, 1 oktyabrda ular Chempionlar ligasining umumiy bosqichining ikkinchi turida Barselona bilan safarda o‘ynaydi.
Bu o‘yinlar jamoaning mavsumdagi asosiy sinovlaridan biri hisoblanadi. Barkolaning holati jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, uning sog‘lig‘ini tiklash va maydonga qaytishi ustida mutaxassislar doimiy nazorat o‘rnatgan.

PSJ крайний нападающий Баркола получил мышечную травму
Крайний нападающий ПСЖ Бредли Баркола столкнулся с проблемами со здоровьем перед важным матчем Лиги 1 против Марселя. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пятый тур чемпионата Франции состоится в воскресенье. По информации журналиста Фабриса Хокинса, Баркола испытывает дискомфорт в мышцах.
Однако эта проблема считается незначительной. Ожидается, что 23-летний футболист начнёт игру против Марселя на скамейке запасных, а затем может вернуться в основной состав.
27 сентября команда под руководством Луиса Энрике примет у себя на поле команду Осера. Также 1 октября они сыграют в гостях против Барселоны во втором туре группового этапа Лиги чемпионов.
Эти матчи считаются одними из главных испытаний сезона для команды. Состояние Барколы имеет большое значение для клуба, специалисты постоянно контролируют его восстановление и возвращение на поле.