Ronaldu "Al-Nasr"ning g‘alabasiga ikki gol bilan hissa qo‘shdi
O‘yinning oltinchi daqiqasida Kingsli Koman chap qanotdan aniq uzatma berdi, Joau Felish to‘pni darvozaga aniq yo‘lladi va hisob 1:0 bo‘ldi. 30-daqiqada Koman hujumchi bilan birga darvozabon bilan yuzma-yuz qoldi va o‘n metrdan kuchli zarba berib hisobni 2:0 ga oshirdi.
33-daqiqada Felish markazdan Krishtianu Ronalduni darvozaga olib chiqdi, u past zarba bilan chap burchakka aniq zarba berdi va hisob 3:0 ga yetdi. Ikkinchi bo‘lim boshida Ronaldo jarima maydonidan chapdan aniq uzatma berdi, Felish esa to‘pni darvozaga aniq yo‘llab, hisobni 4:0 ga oshirdi.
Keyin, o‘ng qanotdan Teddy Oku uzatma berdi, Mamadu Silla bosh bilan to‘pni uzoq burchakka yo‘llab, hisobni 4:1 ga keltirdi. Felish jarima zarbasidan o‘ngga aniq uzatma berdi, Koman esa to‘pni chapga o‘tkazdi, Ronaldo esa hech kimning to‘sqinlik qilmasdan darvozani aniq nishonga oldi va hisob 5:1 bo‘ldi.
Uchinchi turdan so‘ng "Al-Nasr" va "Al-Ittihod" jamoalari 9 ochkoga ega bo‘ldi. O‘yin protokoli shunday yakunlandi: "Al-Nasr" 5, "Er-Riyod" 1 hisobida g‘alaba qozondi.
Ushbu o‘yin Saudiya Arabistoni chempionatining muhim bellashuvlaridan biri bo‘ldi va jamoalar o‘z kuchini ko‘rsatdi. "Al-Nasr"ning aniq va samarali o‘yin uslubi, shuningdek, individual mahoratlari g‘alabada muhim rol o‘ynadi.

Роналду внес вклад в победу "Аль-Насра" двумя голами
В третьем туре Саудовской Аравии команда «Аль-Наср» принимала «Эр-Рияд». Об этом сообщил Euro-football.ru.
На шестой минуте игры Кингсли Коман сделал точную передачу с левого фланга, Жоау Фелиш точно направил мяч в ворота, и счет стал 1:0. На 30-й минуте Коман вместе с нападающим вышел один на один с вратарем и сильным ударом с десяти метров увеличил счет до 2:0.
На 33-й минуте Фелиш вывел Криштиану Роналду из центра к воротам, который точным низким ударом в левый угол довел счет до 3:0. В начале второго тайма Роналду сделал точную передачу слева из штрафной, Фелиш точно направил мяч в ворота, увеличив счет до 4:0.
Затем с правого фланга Тедди Оку сделал передачу, Мамаду Силла головой отправил мяч в дальний угол, сократив счет до 4:1. Фелиш с штрафного точно отдал пас направо, Коман сделал передачу налево, а Роналду без помех точно поразил ворота, установив счет 5:1.
После третьего тура команды «Аль-Наср» и «Аль-Иттихад» набрали по 9 очков. Протокол матча завершился со счетом: «Аль-Наср» победил «Эр-Рияд» со счетом 5:1.
Эта игра стала одним из важных матчей чемпионата Саудовской Аравии, и команды показали свои силы. Точный и эффективный стиль игры «Аль-Наср», а также индивидуальное мастерство игроков сыграли важную роль в победе.