Lans Lillning yetakchilik umidlarini sindirdi
Fransiya chempionatining beshinchi turining shanba kunidagi o‘yinlari natijasida «Lill» jamoasi yaxshi boshlang‘ich natija ko‘rsatib, birinchi o‘rinni egallash umidida edi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Buning uchun ular safarda «Lans» jamoasini mag‘lub etishlari zarur edi. Birinchi bo‘limning o‘rtalarida Hakon-Arnar Haraldsson himoyachilarsiz qolib, darvozadan tashqariga zarba berdi.
28-daqiqada burchak zarbasidan so‘ng Uesli Said o‘ng oyoq bilan to‘pni tarmoqka yo‘naltirdi va hisob 1:0 ga aylandi. Ryan Fofana ham gol urish imkoniyatiga ega bo‘ldi, ammo to‘p darvozaga kirmadi.
43-daqiqada Felish Korrea xatosidan so‘ng Said Florian Tovenni gol urishga imkon yaratdi va hisob 2:0 bo‘ldi. Ikkinchi bo‘lim boshida Ruben Aguilarning zarbasi darvozabon tomonidan to‘xtatildi, ammo Fofana to‘pni tarmoqqa joyladi va hisob 3:0 ga yetdi.
Toven deyarli dubulg‘a urish imkoniyatini qo‘ldan boy berdi, zarbasi aniq bo‘lmadi. Morgan Gilavogi uzoqdan zarba berdi, ammo darvozani topolmadi, garchi golga yaqin bo‘lgan edi.
Ushbu g‘alabadan so‘ng «Lill» jamoasi 10 ochko bilan turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi, «Lans» esa faqat bitta ochko kamroq jamg‘argan. O‘yinning protokoliga ko‘ra, gollar 28-daqiqada Uesli Said, 43-daqiqada Florian Toven va 52-daqiqada Ryan Fofana tomonidan kiritildi.
O‘yin Lans shahridagi «Bollar-Delilis» stadionida bo‘lib o‘tdi. Jamoalarning tarkibi va zaxira o‘yinchilari ham aniq belgilangan edi.

Ланс Лилл разочаровал надежды на лидерство
По результатам матчей пятого тура чемпионата Франции, состоявшихся в субботу, команда «Лилль» показала хороший старт и надеялась занять первое место. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для этого им необходимо было на выезде победить команду «Ланс». В середине первого тайма Хакон-Арнар Харальдссон остался без защитников и пробил мимо ворот.
На 28-й минуте после углового Уэсли Сайд направил мяч в сетку правой ногой, и счет стал 1:0. Райан Фофана также имел возможность забить гол, но мяч не попал в ворота.
На 43-й минуте после ошибки Фелиша Корреа Сайд позволил Флориану Товену забить гол, и счет стал 2:0. В начале второго тайма удар Рубена Агилар был отражен вратарем, но Фофана добил мяч в сетку, доведя счет до 3:0.
Товен почти упустил возможность сделать дубль, его удар был неточным. Морган Гилавоги пробил издали, но не попал в ворота, хотя был близок к голу.
После этой победы команда «Лилль» занимает третье место в турнирной таблице с 10 очками, а «Ланс» отстает всего на одно очко. Согласно протоколу матча, голы были забиты на 28-й минуте Уэсли Саидом, на 43-й минуте Флорианом Товеном и на 52-й минуте Райаном Фофана.
Матч прошел на стадионе «Боллар-Делилис» в городе Ланс. Составы команд и запасные игроки также были четко определены.