Landuchchi: Modrich chinakam chempion va ibrat namunasi
Shanba kuni 40 yoshli xorvatiyalik futbolchi «Rossoneri» jamoasiga «Udineze»ga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvda 3:0 hisobida katta g‘alaba qozonishda yordam berdi va maydonda 81 daqiqa davomida harakat qildi. Landuchchi DAZN bilan suhbatda Luka Modrichning nafaqat ajoyib futbolchi ekanligini, balki uning insoniy fazilatlari ham e’tiborga loyiq ekanini ta’kidladi.
U juda kamtar, haqiqiy chempion va o‘z ishiga to‘liq bag‘ishlangan inson ekan. Modrich har doim boladay mehnat qiladi va jamoadagi barcha uchun namuna bo‘lib xizmat qiladi.
Bu juda hayratlanarli hodisa, dedi Landuchchi. Luka Modrich «Milan»da birinchi mavsumini o‘tkazmoqda.

Ландуччи: Модрич — настоящий чемпион и пример для подражания
Марко Ландуччи, помощник главного тренера «Милана» Массимилиано Аллегри, высказался о полузащитнике Луке Модриче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу 40-летний хорватский футболист помог команде «Россонери» одержать крупную победу со счётом 3:0 над «Удинезе» и провёл на поле 81 минуту. В интервью DAZN Ландуччи отметил, что Лука Модрич не только выдающийся футболист, но и человек с достойными человеческими качествами.
Он очень скромный, настоящий чемпион и полностью предан своему делу. Модрич всегда работает как ребёнок и служит примером для всей команды.
Это очень удивительное событие, — сказал Ландуччи. Лука Модрич проводит свой первый сезон в «Милане».