Lans Lille ustidan 38 yildan keyin yirik g‘alaba qozondi
Fransiya chempionatining beshinchi turida qiziqarli o‘yinlar bo‘lib o‘tmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kutilmagan natija sifatida "Lans" jamoasi ambitsiyali "Lill"ni katta hisobda mag‘lub etdi va ularga uchta javobsiz gol urdi. Bu g‘alaba "Lans"ning "doglar"ga qarshi Fransiya chempionatidagi eng yirik g‘albasini takrorladi.
So‘nggi marta shunday katta yutuq may oyida, 1982 yilda qayd etilgan edi. Ushbu g‘alaba "Lans"ga musobaqa jadvalida vaqtincha to‘rtinchi o‘ringa ko‘tarilish imkonini berdi.
Hozirda "Lill" jamoasi uchinchi o‘rinda bormoqda. Keyingi turda, 28 sentyabr, yakshanba kuni, "Lans" "Ren" jamoasining maydonida o‘ynaydi.
Bu o‘yin Fransiya birinchi ligasining muhim uchrashuvlaridan biri hisoblanadi. Jamoalar o‘z o‘yinlarini davom ettirib, yuqori o‘rinlarni egallash uchun kurashmoqda.

Ланс одержал крупную победу над Лиллем спустя 38 лет
В качестве неожиданного результата команда "Ланс" крупно обыграла амбициозный "Лилль" и забила им три безответных гола. Эта победа повторила крупнейшую победу "Ланса" над "догами" в чемпионате Франции.
В последний раз такой крупный успех был зафиксирован в мае 1982 года. Эта победа позволила "Лансу" временно подняться на четвёртое место в турнирной таблице.
В настоящее время команда "Лилль" занимает третье место. В следующем туре, 28 сентября, в воскресенье, "Ланс" сыграет на поле команды "Ренн".
Этот матч считается одним из важных встреч в первой лиге Франции. Команды продолжают свои игры, борясь за высокие места.