Estupinyan: Allegri bilan munosabatim yaxshi
Italiya chempionatining to‘rtinchi turida o‘yinlar davom etmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
«Milan» jamoasi Udinada kuchli g‘alabaga erishdi va raqibini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. O‘yindan so‘ng «Milan»ning yangi a’zosi Pervis Estupinyan so‘zga chiqdi.
U murabbiy Massimiliano Allegriga bo‘lgan munosabati haqida gapirdi. Qayd etish joizki, «Milan» murabbiyi Allegrini ushbu o‘yinda diskvalifikatsiya tufayli ishtirok eta olmadi.
Estupinyan o‘z fikrlarida jamoa yaxshi tayyorgarlik ko‘rganini, raqibni diqqat bilan o‘rganganini ta’kidladi. U o‘ylagan barcha taktikalarning amalda muvaffaqiyatli qo‘llanganini bildirdi.
Shuningdek, u Allegrini bilan yaxshi munosabatda ekanini, murabbiyning doimo tabassum bilan, hazil-mutoyiba bilan ishlashini, ammo ishga jiddiy yondashishini aytdi. Bu so‘zlarni pianetamilan.it sayti keltirgan.
Keyingi turda «Milan» mamlakat chempioni «Napoli» jamoasi bilan bahs olib boradi. Ushbu o‘yinda ham «Milan»ning natijasi ko‘pchilik tomonidan katta qiziqish bilan kutmoqda.

Estupinyan: Мои отношения с Аллегри хорошие
Команда «Милан» одержала уверенную победу в Удине, обыграв соперника со счётом 3:0. После игры выступил новый игрок «Милана» Перрис Эступиньян.
Он рассказал о своих отношениях с тренером Массимилиано Аллегри. Следует отметить, что тренер «Милана» Аллегри не мог присутствовать на этом матче из-за дисквалификации.
Эступиньян отметил, что команда хорошо подготовилась, внимательно изучила соперника. Он подчеркнул, что все тактические задумки успешно реализовались на поле.
Кроме того, он сказал, что у него хорошие отношения с Аллегри, тренер всегда работает с улыбкой и шутками, но при этом серьёзно относится к работе. Эти слова приводит сайт pianetamilan.it.
В следующем туре «Милан» сыграет с действующим чемпионом страны «Наполи». Результат этой встречи вызывает большой интерес у многих.