Frayburg darvozaboni beshta penaltini qaytardi
Shanba kuni “Frayburg” jamoasi o‘z muxlislarini “Verder”ga qarshi safardagi 3:0 hisobidagi g‘alabasi bilan quvontirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning soatiga yaqin vaqt qolganida Bremenlik “musiqachilar” hisob farqini kamaytirishga yaqin bo‘lishdi, ammo Romano Shmid penalti zarbasini amalga oshira olmadi. “Frayburg” darvozaboni Noa Atubolu esa ajoyib to‘pni to‘xtatdi.
Opta mutaxassislari e’tibor qaratishicha, Atubolu uchun bu ketma-ket beshinchi penalti to‘xtatilishi bo‘lib, bu Germaniya chempionatida yangi rekord hisoblanadi. Hech bir darvozabon ilgari beshta penalti zarbasini ketma-ket qaytarishga muvaffaq bo‘lmagan edi.
Hozirgi vaqtda “Frayburg” Germaniya chempionatining turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa o‘zining barqaror o‘yinlari bilan yuqori pog‘onalar uchun kurashmoqda va muxlislaridan katta qo‘llab-quvvatlash olmoqda.

Фрайбургский вратарь отразил пять пенальти
В субботу команда «Фрайбург» порадовала своих болельщиков выездной победой над «Вердером» со счётом 3:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
За минуту до конца игры бременские «музыканты» были близки к тому, чтобы сократить разрыв в счёте, но Романо Шмид не смог реализовать пенальти. Вратарь «Фрайбурга» Ноа Атуболу совершил великолепный сейв.
По данным специалистов Opta, для Атуболу это уже пятый подряд отражённый пенальти, что является новым рекордом в чемпионате Германии. Ранее ни одному вратарю не удавалось подряд отразить пять пенальти.
В настоящее время «Фрайбург» занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата Германии. Команда борется за высокие позиции благодаря стабильной игре и получает большую поддержку от своих болельщиков.