Chaloba Manchester Yunaytedga mag‘lubiyat uchun uzr so‘radi
«Chelsi» jamoasining himoyachisi Trevo Chaloba Shanba kuni bo‘lib o‘tgan Angliya Premer-ligasining «Manchester Yunayted»ga qarshi o‘yindagi mag‘lubiyati uchun uzr so‘radi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 5-daqiqasida darvozabon Robert Sanches maydondan haydalib, jamoa o‘n kishiga kamaydi. Birinchi bo‘lim oxirida mezbonlar hisobni 0:2 ga oshirib, raqib jamoadan Kazemiro qizil kartochka olib maydondan haydaldi.
O‘yin davomida «Chelsi» faqat bitta gol urishga erishdi, bu golni 80-daqiqada Chaloba kiritdi. Chaloba o‘z bayonotida muxlislardan kechirim so‘rab, bunday natija jamoaning ko‘rsatmoqchi bo‘lgan darajasiga mos kelmasligini ta’kidladi va mas’uliyatni o‘z zimmasiga olish kerakligini bildirdi.

Chaloba извинился за поражение Манчестер Юнайтед
Защитник команды «Челси» Трево Чалоба в субботу извинился за поражение в матче Английской Премьер-лиги против «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 5-й минуте игры вратарь Роберт Санчес был удалён с поля, и команда осталась вдесятером. К концу первого тайма хозяева увеличили счёт до 2:0, а игрок соперника Каземиро получил красную карточку и был удалён с поля.
В ходе матча «Челси» удалось забить только один гол, который на 80-й минуте забил Чалоба. В своём заявлении Чалоба попросил прощения у болельщиков, подчеркнув, что такой результат не соответствует уровню, который команда хочет демонстрировать, и отметил, что ответственность нужно взять на себя.
23 сентября «Челси» под руководством Энцо Марески выйдет на поле в Кубковом матче против команды «Линкольн Сити».