"Tuluza" Menyan o‘rniga yangi darvozabonni tayyorlamoqda
Fransuz darvozaboni Mayk Menyan uzoq vaqtdan beri o‘ziga ko‘proq mos keladigan klub izlamoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati bilan uning shartnomani uzaytirish borasida kelishuvga erishilmayapti. Shu sababli, joriy mavsum uning ushbu klubdagi oxirgi mavsumi bo‘lishi ehtimoli kundan-kunga ortmoqda.
Hozirda Menyan o‘rnini egallashi mumkin bo‘lgan darvozabonni qidirish ishlari olib borilmoqda. Bu nomzod sifatida Fransiyadan yana bir darvozabon, 20 yoshli Giyom Rest ko‘rilmoqda.
U hozirda «Tuluza» klubida o‘ynamoqda. Klub rahbariyati Restning atrofidagilar bilan transfer shartlari bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda.
Giyom Rest «Tuluza» tarbiyalanuvchisi bo‘lib, joriy mavsumda uchinchi bor ushbu klub sharafini himoya qilmoqda. Klub yangi darvozabon bilan kelajakdagi rejalarni mustahkamlashni maqsad qilgan.

"Tuluza" готовит нового вратаря вместо Меняна
Французский вратарь Майк Менян уже долгое время ищет клуб, который больше ему подходит. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба не может достичь соглашения о продлении его контракта. По этой причине вероятность того, что текущий сезон станет для него последним в этом клубе, с каждым днем растет.
В настоящее время ведутся поиски вратаря, который может заменить Меняна. В качестве кандидата рассматривается еще один французский вратарь, 20-летний Гийом Рест.
Он сейчас играет в клубе «Тулуза». Руководство клуба ведет переговоры с окружением Реста по условиям трансфера.
Гийом Рест является воспитанником «Тулузы» и в этом сезоне в третий раз защищает честь этого клуба. Клуб ставит целью укрепить планы на будущее с новым вратарем.