Maynts Germaniya chempionatida birinchi g‘alabasini qo‘lga kiritdi
Germaniya chempionatining to‘rtinchi turida “Augsburg” va “Maynts” jamoalari o‘rtasida o‘yin bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 14-daqiqasida Armin Do Zib uzoq masofadan zarba berib, hisobni ochdi – 0:1. Keyin Dominik Kor to‘pni olib, yakka tartibda vaziyatni yakunladi va hisobni 0:2 ga yetkazdi.
53-daqiqada Kor ikkinchi sariq kartochkani olib maydonni tark etdi. Keyin Paul Nebel tezkor hujumda hisobni yanada oshirdi.
Kevven Shlotterbek bosh bilan zarba berib, to‘pni darvoza ustuniga urdi. Zib yana bir bor hisobni 0:4 ga olib chiqdi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida Samuel Essend himoyachiga zarba berdi, keyingi zarbasi esa golga aylandi – 1:4. “Maynts” jamoasi ushbu o‘yinda birinchi g‘alabasini qo‘lga kiritdi, to‘plar soni 4 ga yetdi va turnir jadvalida 12-o‘rinni egalladi.
“Augsburg” esa 3 ochko bilan jadvalning oxiridan to‘rtinchi o‘rinda turibdi. O‘yinning yakuniy hisoblari 1:4 bo‘ldi.
Ushbu natija “Maynts” uchun muhim g‘alaba bo‘lib, jamoaning mavsumdagi ishonchini oshirdi. O‘yin maydonida ko‘plab muhim vaziyatlar yuz berdi va har ikki jamoa o‘z imkoniyatlaridan foydalanishga harakat qildi.

Майнц одержал первую победу в чемпионате Германии
В четвёртом туре чемпионата Германии состоялся матч между командами «Аугсбург» и «Майнц». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 14-й минуте Армин До Циб нанес удар издалека и открыл счёт – 0:1. Затем Доминик Кор забрал мяч и завершил атаку в одиночку, доведя счёт до 0:2.
На 53-й минуте Кор получил вторую жёлтую карточку и покинул поле. Затем Пауль Небель в быстрой атаке увеличил счёт.
Кеввен Шлоттербек нанес удар головой, попав в штангу ворот. Циб вновь довёл счёт до 0:4.
В последние минуты матча Самуэль Эссенд нанёс удар защитнику, а следующий удар стал голом – 1:4. Команда «Майнц» одержала первую победу в этом матче, количество забитых мячей достигло 4, и команда заняла 12-е место в турнирной таблице.
«Аугсбург» с 3 очками занимает предпоследнее, 17-е место в таблице. Итоговый счёт матча – 1:4.
Этот результат стал важной победой для «Майнца» и повысил уверенность команды в сезоне. На поле было много важных моментов, и обе команды старались использовать свои возможности.