Alonso: Mbappe "Real"da yangi raziqabog‘lovchi rolida
"Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso "Espanyol"ga qarshi o‘yinda (2:0) g‘alaba qozonganidan so‘ng klub hujumchisi Kilian Mbappe haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, so‘nggi o‘yinda Mbappe butunlay boshqa vazifada, ya’ni playmeyker rolida maydonga tushdi. Alonso Kilian Urko atrofida, ya’ni "Espanyol"ning himoyaviy yarim himoyachisi yaqinida o‘ynashining mas’uliyatini yaxshi anglaganini ta’kidladi.
Uzun paslar orqali Dmitrovichning o‘yinini qo‘llab-quvvatlash muhim bo‘lgan. Kilian futbolni chuqur tushunadi va bugungi o‘yinda ikkinchi hujumchi sifatida juda yaxshi harakat qildi.
Shuningdek, "Real" jamoasi Ispaniya chempionatida beshta o‘yinda 15 ochko to‘plab, turnir jadvalining yuqori pog‘onasida bormoqda. Bu natija jamoaning kuchli va barqaror o‘yinini ko‘rsatadi.
Xabi Alonso Mbappening jamoaga qo‘shgan hissasini yuqori baholadi va uning o‘yindagi o‘zgaruvchan vazifalarini muvaffaqiyatli bajarayotganini ta’kidladi. Jamoa hozirda chempionlik uchun asosiy da’vogar hisoblanadi.

Главный тренер команды "Реал" Хаби Алонсо высказался о нападающем клуба Килиане Мбаппе после победы над "Эспаньолом" (2:0). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в последнем матче Мбаппе вышел на поле в совершенно другой роли, а именно в роли плеймейкера. Алонсо отметил, что Килиан хорошо осознаёт ответственность игры вокруг Урко, то есть рядом с опорным полузащитником "Эспаньола".
Поддержка игры Дмитровича длинными передачами была важна. Килиан глубоко понимает футбол и в сегодняшней игре отлично проявил себя в роли второго нападающего.
Кроме того, команда "Реал" набрала 15 очков в пяти матчах чемпионата Испании и занимает верхние строчки турнирной таблицы. Этот результат демонстрирует сильную и стабильную игру команды.
Хаби Алонсо высоко оценил вклад Мбаппе в команду и подчеркнул, что он успешно выполняет изменяющиеся игровые задачи. Сейчас команда считается главным претендентом на чемпионство.