Igor Tudor "Yuventus" jadvalini adolatsiz deb baholadi
«Yuventus» bosh murabbiyi Igor Tudor jamoaning o‘yinlar jadvali bilan qoniqmasligini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni Turin jamoasi Seriya A turnirining joriy mavsumida birinchi marta ochkolarni bo‘lishdi, «Verona» bilan 1:1 hisobida durang o‘ynashdi. Oldingi o‘yinda «Bianconeri» jamoasi chorshanba kuni Chempionlar ligasida Dortmundning «Borussiya» jamoasi bilan 4:4 hisobida durang o‘ynagan edi.
Shuningdek, o‘tgan shanba kuni «Stara Signora» «Inter» jamoasini 4:3 hisobida mag‘lub etdi. Tudorning aytishicha, «Verona» bilan o‘yinni yakshanba kuni o‘tkazish mumkin edi.
«Napoli» jamoasi to‘qqiz kun ichida uch marta o‘ynaydi, biz esa yetti kunda uch marta maydonga chiqamiz. Bu adolatli emas.
Bunday holatlar uzoq muddatda turnir jadvaliga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligini inkor etib bo‘lmaydi», dedi murabbiy matbuotga bergan intervyusida. «Napoli» o‘z navbatidagi o‘yinni dushanba kuni «Piza» jamoasiga qarshi o‘tkazadi.

Игорь Тудор оценил таблицу "Ювентуса" как несправедливую
Главный тренер «Ювентуса» Игорь Тудор выразил недовольство расписанием матчей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу туринская команда впервые в текущем сезоне Серии А поделила очки, сыграв вничью 1:1 с «Вероной». В предыдущем матче «Бьянконери» в среду сыграли вничью 4:4 с дортмундской «Боруссией» в Лиге чемпионов.
Кроме того, в прошлую субботу «Стара Синьора» обыграла «Интер» со счётом 4:3. По словам Тудора, матч с «Вероной» можно было провести в воскресенье.
««Наполи» сыграет три раза за девять дней, а мы — три раза за семь дней. Это несправедливо.
Нельзя отрицать, что такие ситуации могут повлиять на турнирную таблицу в долгосрочной перспективе», — сказал тренер в интервью прессе. «Наполи» проведёт следующий матч в понедельник против «Пизы».