Kazemiro gol urdi va qizil kartochka oldi
Manchester Yunayted jamoasining yarim himoyachisi Kazemiro shanba kuni bo‘lib o‘tgan Chelsea bilan o‘yinda ham qahramon, ham antqahramon bo‘lishga ulgurdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi o‘yinning 37-daqiqasida darvozani ishg‘ol qilib, hisobni 2:0 ga keltirdi. Bu gol jamoa uchun g‘alaba keltirgan bo‘lib, Manchester Yunayted o‘yinni 2:1 hisobida yutdi.
Biroz o‘tib, Kazemiro yana o‘z nomini protokolga yozdirishga muvaffaq bo‘ldi, ammo bu safar salbiy holatda – u ikkinchi sariq kartochkani olib, maydondan haydaldi. Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Kazemiro Angliya Premer Ligasi birinchi bo‘limida gol urib, qizil kartochka olgan Manchester Yunayted tarixidagi birinchi futbolchi bo‘ldi.
Bunday holat barcha jamoalar orasida oxirgi marta 2012 yilda Tottenham va Arsenal o‘rtasidagi o‘yinda Emmanuel Adebayor tomonidan qayd etilgan edi.

Каземиро забил гол и получил красную карточку
Полузащитник Манчестер Юнайтед Каземиро в субботнем матче с Челси успел стать и героем, и антигероем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист на 37-й минуте забил гол, доведя счёт до 2:0. Этот гол принес команде победу, Манчестер Юнайтед выиграл матч со счётом 2:1.
Через некоторое время Каземиро вновь отметился в протоколе, но уже в негативном ключе – он получил вторую жёлтую карточку и был удалён с поля. По данным Opta, Каземиро стал первым игроком в истории Манчестер Юнайтед, который забил гол и получил красную карточку в первом тайме Английской Премьер-лиги.
Подобный случай среди всех команд в последний раз фиксировался в 2012 году в матче между Тоттенхэмом и Арсеналом, когда это сделал Эммануэль Адебайор.