Mark Kukurelya Manchesterga qarshi rekord o‘rnatdi
Chap qanot himoyachisi Mark Kukurelya "Chelsi" jamoasining "Manchester Yunayted"ga qarshi bo‘lib o‘tgan o‘yinida yaxshi natija ko‘rsatolmadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni bo‘lib o‘tgan Premer-liganing beshinchi tur o‘yini "moviylar"ning "qizil iblislar"ga qarshi 1:2 hisobida mag‘lubiyati bilan yakunlandi. Ispaniyalik futbolchi oltita duelning faqat ikkitasida g‘alaba qozondi va sariq kartochka oldi.
WhoScored sayti 27 yoshli futbolchining o‘yinini 5,73 ball bilan baholadi, bu uning Angliya chempionatidagi shaxsiy eng past ko‘rsatkichidir. O‘yinning 64-daqiqasida "Chelsi" bosh murabbiyi Enzo Mareska Mark Kukurelyani olib, uning o‘rniga Malo Gyustoni maydonga kiritdi.
Kukurelya Londonning nufuzli jamoasida 2022-yil yozidan beri o‘ynab kelmoqda, avval esa u "Brayton" klubida faoliyat yuritgan. Ushbu o‘yin uning jamoasidagi o‘rnini mustahkamlash uchun muhim imkoniyat bo‘lishi kerak edi, ammo natija kutilgandek bo‘lmadi.

Марк Кукуреля установил рекорд в матче против Манчестера
Левый защитник Марк Кукурелия не смог показать хороший результат в матче команды «Челси» против «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч пятого тура Премьер-лиги, прошедший в субботу, завершился поражением «синих» от «красных дьяволов» со счётом 1:2. Испанский футболист выиграл только два из шести дуэлей и получил жёлтую карточку.
Сайт WhoScored оценил игру 27-летнего футболиста в 5,73 балла, что является его личным антирекордом в чемпионате Англии. На 64-й минуте главный тренер «Челси» Энцо Мареска заменил Марка Кукурелию на Мало Гьюстони.
Кукурелия играет в престижной лондонской команде с лета 2022 года, ранее он выступал за клуб «Брайтон». Эта игра должна была стать важной возможностью для укрепления его позиции в команде, но результат оказался не таким, как ожидалось.