Alonso Bellingem va Kamavinganing qaytishini maqtadi
«Real» jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso maydonga ikki futbolchining qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Angliya va Fransiya terma jamoalaridan bo‘lgan yarim himoyachilar uchrashuv oxirida zaxiradan maydonga tushib, 2025/26 mavsumida birinchi bor o‘ynashdi. Alonso ularning maydonga qaytishi nafaqat futbolchilar uchun, balki butun jamoa uchun katta ahamiyatga ega ekanini ta’kidladi.
Ularning ishtiroki jamoaga ko‘proq imkoniyatlar yaratadi va kelasi mavsumda barcha kuchli o‘yinchilarga ehtiyoj borligini qayd etdi. Alonso so‘zlariga ko‘ra, bu yangilik jamoa uchun juda foydali.
Shuningdek, «Real» «Espanyol»ga qarshi g‘alaba qozonib, La Ligada yetakchilik mavqeini saqlab qoldi va 15 ta imkoniyatdan 15 ochko to‘pladi. Bu natija jamoaning yuqori darajada ekanligini ko‘rsatadi va kelajakdagi o‘yinlarga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Alonso похвалил возвращение Беллингема и Камавинги
Главный тренер команды «Реал» Хаби Алонсо высказался о возвращении на поле двух футболистов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитники сборных Англии и Франции вышли на поле с замены в конце матча и сыграли впервые в сезоне 2025/26. Алонсо подчеркнул, что их возвращение на поле имеет большое значение не только для самих игроков, но и для всей команды.
Их участие создаёт больше возможностей для команды, и в следующем сезоне потребуется вся сила лучших игроков. По словам Алонсо, это нововведение очень полезно для команды.
Кроме того, «Реал» одержал победу над «Эспаньолом», сохранив лидерство в Ла Лиге, набрав 15 очков из 15 возможных. Этот результат показывает высокий уровень команды и положительно скажется на будущих играх.