Bavariya jamoasining bosh murabbiyi Vensan Kompani o‘z jamoasining Hoffenxaym ustidan qozongan aniq va ishonchli g‘alabasi (4:1) haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinchilarning tajribasi va sifatining muhim ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi. Kompani so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda raqib jamoa kuchliroq ko‘rinishga ega bo‘lgan, biroq o‘yinning ikkinchi yarmida Bavariya a’lo darajada javob qaytarib, o‘z kuchli tomonlarini namoyish etgan.
U birinchi bo‘limdagi qiyinchiliklar kutilgan holat ekanini, chunki jamoa yaqinda o‘ta murakkab Chelsi bilan o‘yinni o‘tkazganini va undan keyin o‘z maydonida kuchli raqibga qarshi o‘ynashga majbur bo‘lganini qayd etdi. Kompani shuningdek, Hoffenxaym o‘z o‘yinlarining ko‘pchiligini yutganini, faqat Ayntraxga qarshi o‘yinda mag‘lub bo‘lganini aytdi.
Jamoa og‘ir vaziyatlarda sovuqqonlikni saqlab, o‘z imkoniyatlarini to‘liq ishga solgan. Uchrashuvning qahramoni Garri Keyn bo‘lib, u het-trik qayd etdi, yana bir golni Serj Gnabri kiritdi.
26 sentyabrda Bavariya o‘z maydonida Verder jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yinda jamoaning yana kuchli o‘yin ko‘rsatishi kutilmoqda.

Компания доказала свою силу в матче против Баварии Хоффенхайм
Главный тренер команды Бавария Винсент Компани высказался о точной и уверенной победе своей команды над Хоффенхаймом (4:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул важность опыта и качества игроков. По словам Компани, в первом тайме соперник выглядел сильнее, однако во второй половине игры Бавария отлично ответила и продемонстрировала свои сильные стороны.
Он отметил, что трудности в первом тайме были ожидаемы, так как команда недавно провела очень сложный матч с Челси, а затем была вынуждена играть против сильного соперника на своем поле. Компани также отметил, что Хоффенхайм выиграл большинство своих матчей, проиграв только Айнтрахту.
Команда сохраняла хладнокровие в сложных ситуациях и полностью использовала свои возможности. Герой встречи — Гарри Кейн, который оформил хет-трик, еще один гол забил Серж Гнабри.
26 сентября Бавария примет у себя команду Вердер. Ожидается, что команда вновь покажет сильную игру.