Alonso Militao va Mbappening g‘alabadagi hissasini ta’kidladi
Xabi Alonso «Real» jamoasining «Espanyol» ustidan 2:0 hisobida qozongan g‘alabasi natijalarini tahlil qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Beshinchi tur doirasidagi o‘yinda bosh murabbiy jamoaning jiddiy kayfiyati va butun o‘yin davomida namoyon bo‘lgan barqarorligini ta’kidladi. U raqibning zich mudofaasiga qarshi uzoqdan aniq zarbalar berishning ahamiyatini alohida qayd etdi.
Alonso o‘z jamoasi ishonch bilan va intizom bilan o‘ynaganini aytdi. Yakuniy bosqichda biroz o‘tkirlik yetishmagani sababli gol imkoniyatlari kamroq yuzaga kelgan, ammo jamoa to‘liq diqqatni jamlagan.
Muammolar yuzaga kelmagan. Bu g‘alaba jamoaning rivojlanishi uchun muhim ahamiyatga ega ekanini ta’kidladi.
Uzoqdan zarbalar berish raqibning zich mudofaasini yorish uchun zarur ekan. Militao ajoyib gol urgan bo‘lsa, Kiliyan tezkor hujumda golga mualliflik qildi.
Murabbiy jamoaning rivojlanishda davom etayotganini va yanada kuchayib borayotganini bildirdi. Besh turdan keyin «Real» maksimal 15 ochko to‘plab, Ispaniya chempionati jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi.
Bu natija jamoaning yuqori tayyorgarlik darajasini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatlarga umid uyg‘otadi.

Алонсо выделил вклад Милитао и Мбаппе в победу
Хаби Алонсо проанализировал результаты победы «Реала» над «Эспаньолом» со счётом 2:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче пятого тура главный тренер отметил серьёзный настрой команды и стабильность, проявленную на протяжении всей игры. Он особо подчеркнул важность точных дальних ударов против плотной обороны соперника.
Алонсо сказал, что его команда играла уверенно и дисциплинированно. В заключительной стадии немного не хватало остроты, из-за чего возникло меньше голевых моментов, но команда была полностью сосредоточена.
Проблем не возникло. Он подчеркнул, что эта победа имеет важное значение для развития команды.
Дальние удары необходимы для того, чтобы прорвать плотную оборону соперника. Милитао забил великолепный гол, а Килиан отличился голом в быстром контратакующем моменте.
Тренер отметил, что команда продолжает развиваться и становится всё сильнее. После пяти туров «Реал» набрал максимальные 15 очков и занимает первое место в таблице чемпионата Испании.
Этот результат демонстрирует высокий уровень подготовки команды и вселяет надежду на успехи в следующих матчах.