Madridning «Real» jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso hujumchi Vinisius Junior har doim asosiy tarkibda o‘ynamasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Alonso ta’kidlashicha, barcha futbolchilar maydonga tushishni xohlaydi. U hatto Franco Mastantuono haqida gapirar ekan, uni almashtirayotganda o‘sha futbolchi unga qarab: «Meni almashtirasanmi?» deb so‘raganini aytdi.
Alonso bu savolga «Ha, Franco, seni almashtiraman» deb javob berganini va Mastantuono biroz jahli chiqqanini ta’kidladi. Shunday qilib, faqat Vinisius emas, balki barcha o‘yinchilar maydonga tushishni istaydi.
Ispaniya chempionatining beshinchi turida «Real» o‘z maydonida «Espanyol» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu o‘yinda Vinisius va Mastantuono asosiy tarkibda maydonga tushgan, ammo ikkalasi ham 77-daqiqada almashtirilgan.

Alonso: Все футболисты хотят выйти на поле
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо высказался о том, что нападающий Винисиус Жуниор не всегда будет играть в основном составе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Алонсо подчеркнул, что все футболисты хотят выходить на поле. Он даже рассказал случай с Франко Мастантуоно, который, когда его заменяли, посмотрел на него и спросил: «Ты меня меняешь?»
Алонсо ответил на этот вопрос: «Да, Франко, я тебя меняю», и отметил, что Мастантуоно немного рассердился. Таким образом, на поле хотят выходить не только Винисиус, но и все игроки.
В пятом туре чемпионата Испании «Реал» на своем поле обыграл «Эспаньол» со счетом 2:0. В этом матче Винисиус и Мастантуоно вышли в основном составе, но оба были заменены на 77-й минуте.