Luis Enrike: Jamoaning sardorlarini futbolchilar o‘zlari tanlaydi
Unga ko‘ra, kapitanlarni har doim o‘yinchilar tanlaydi va u hech qachon o‘zining shaxsan kapitan tayinlagani yo‘q. Murabbiyning aytishicha, jamoada yuzaga kelgan boshqa masalalar haqida ma’lumot oshkor qilinmaydi.
Agar qo‘shimcha ma’lumotlar paydo bo‘lsa, ular haqida alohida gaplashish mumkin bo‘ladi. Shuningdek, bu yil avgust oyida prokuratura Ashraf Hakimiga nisbatan 15 yilgacha qamoq jazosi so‘rab sudga murojaat qilgan.
Marokash terma jamoasi a’zosi bo‘lgan futbolchi jinsiy zo‘rlashda ayblanmoqda. Mazkur ish bo‘yicha tergov ishlari allaqachon ikki yildan beri davom etmoqda.
Luis Enrike bu masalani jamoa ichidagi ishlar bilan bog‘lamasligini ta’kidladi. U o‘z jamoasining obro‘sini saqlashga intiladi va sud jarayonlarini hurmat qilish kerakligini bildirdi.

Луис Энрике: Капитанов команды выбирают сами игроки
Главный тренер французского клуба «Пари Сен-Жермен» Луис Энрике высказался по поводу вице-капитанства Ашрафа Хакими в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, капитанов всегда выбирают игроки, и он никогда лично не назначал капитана. По словам тренера, информация о других вопросах, возникших в команде, не разглашается.
Если появятся дополнительные сведения, о них можно будет поговорить отдельно. Также в августе этого года прокуратура обратилась в суд с требованием наказать Ашрафа Хакими лишением свободы на срок до 15 лет.
Футболист, являющийся членом сборной Марокко, обвиняется в сексуальном насилии. Расследование по этому делу уже продолжается более двух лет.
Луис Энрике подчеркнул, что не связывает этот вопрос с делами внутри команды. Он стремится сохранить репутацию своей команды и отметил, что необходимо уважать судебный процесс.