Italiya “Roma” jamoasining yarim himoyachisi Lorenzo Pellegrini “Latsio”ga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdagi g‘alaba (1:0) haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U mamlakat chempionatining beshinchi turida yagona golni kiritdi. Yozgi transfer oynasida Pellegrini jamoani tark etishi mumkinligi haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
May oyidan avgustgacha u jarohat olgan edi. “Hayot oldindan aytib bo‘lmaydi.
Hech kim kelajakda nima bo‘lishini bilmaydi. Men ketishga yaqin edim, jarohat oldim, so‘ngra qaytib, derbida g‘alaba golini urdim”, dedi futbolchi.
“Endi esa janubiy tribunada gol urib, muxlislar bilan birga nishonlamoqchiman. Rostini aytsam, gol qaerda bo‘lishidan qat’i nazar yaxshi.
Janub, shimol yoki yon tribunalar bo‘lsa ham, agar to‘r qo‘yilsa”, deya Pellegrinining so‘zlarini DAZN keltirdi. Ushbu o‘yindan so‘ng “Roma” turnir jadvalida 9 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda bormoqda.

Пеллегрини: Я был очень близок к уходу из команды
Полузащитник итальянского клуба «Рома» Лоренцо Пеллегрини поделился мнением о победе (1:0) в матче против «Лацио». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он забил единственный гол в пятом туре национального чемпионата. В летнее трансферное окно ходили слухи о возможном уходе Пеллегрини из команды.
С мая по август он находился в лазарете из-за травмы. «Жизнь непредсказуема.
Никто не знает, что будет в будущем. Я был близок к уходу, получил травму, затем вернулся и забил победный гол в дерби», — сказал футболист.
«Теперь я хочу забить гол на южной трибуне и отпраздновать его вместе с болельщиками. Честно говоря, неважно, где будет гол.
Южная, северная или боковая трибуна — главное, чтобы мяч оказался в сетке», — приводит слова Пеллегрини DAZN. После этой игры «Рома» занимает четвёртое место в турнирной таблице с 9 очками.