Gasperini: Latsio o‘yini shovqin-surondan eshitilmay qoldi
«Roma» jamoasi bosh murabbiyi Jan Piero Gasperini A Seriyasining beshinchi turida «Latsio»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinning yakunlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Poytaxt derbisi 1:0 hisobida uning shogirdlari foydasiga yakunlandi. Yarim himoyachi Lorenzo Pellegrini mavsumda birinchi marta maydonga tushib, golli uzatma amalga oshirdi va «Roma»ga 3 ochko olib keldi.
Gasperini shunday dedi: «Men o‘yinchilarni mashg‘ulotlarda ko‘raman, Pellegrini qanday harakat qilayotganini bilaman. Shu sababli uni bugungi o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushirishdan ikkilanmadim.
Derbi o‘ta qiziqarli kechdi, oxirida shunchalik shovqin bo‘ldiki, meni eshitish qiyin edi.» Shuningdek, murabbiy raqibning maydondan chetlatilishi jamoasiga foyda keltirmaganidan afsusda ekanligini bildirdi. U so‘zlarida: «O‘yinimizdan mamnunman, ayniqsa, «Latsio» kamchilikda qolguncha.
Keyin esa o‘yinni yutqazib qo‘yish xavfi yuzaga keldi. Muxlislar bu o‘yinga juda katta ahamiyat berishadi, shuning uchun ularga g‘alaba quvonchini taqdim etganimizdan xursandmiz.» Mazkur o‘yindan so‘ng «Roma» jamoasi musobaqa jadvalida 9 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda bormoqda.

Гасперини: Игра Лацио перестала слышаться из-за шума
Главный тренер команды «Рома» Джан Пьеро Гасперини высказался о результатах матча пятого тура Серии А против «Лацио». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Столичное дерби завершилось со счётом 1:0 в пользу его подопечных. Полузащитник Лоренцо Пеллегрини впервые в сезоне вышел на поле и сделал голевую передачу, принесшую «Роме» 3 очка.
Гасперини сказал: «Я вижу игроков на тренировках, знаю, как действует Пеллегрини. Поэтому не сомневался, выпуская его в основном составе сегодня.
Дерби прошло очень интересно, в конце было столько шума, что меня было трудно услышать.» Также тренер выразил сожаление, что удаление соперника не принесло пользы его команде. Он отметил: «Я доволен нашей игрой, особенно пока «Лацио» был в меньшинстве.
Потом возник риск проиграть матч. Болельщики придают этой игре большое значение, поэтому мы рады подарить им радость победы.» После этой игры команда «Рома» занимает четвёртое место в турнирной таблице с 9 очками.