Martinelli Arsenalda doim maydonda bo‘lishni xohlaydi
Arsenal jamoasining hujumchisi Gabriel Martinelli Angliya chempionatining 5-tur o‘yinida jamoasining mag‘lubiyatdan qochishiga yordam bergan goli haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining o‘yin vaqti haqida gapirar ekan, har bir o‘yinda to‘liq 90 daqiqa maydonda bo‘lishni xohlashini aytdi. Martinelli shuningdek, bosh murabbiy Mikel Artetani ishiga ishonch bildirganini ta’kidladi.
U murabbiyning qarorlarini hurmat qilishi va jamoa unga to‘liq ishonishini qayd etdi. Ushbu mavsumda braziliyalik futbolchi Angliya chempionatida to‘rt o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan.
O‘tgan yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan o‘yinda Arsenal va raqibi 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Martinelli jamoa uchun har doim eng yaxshi natijani ko‘rsatishga intilishini aytdi va kelgusida ham o‘zining o‘yinini yaxshilashga harakat qilishini bildirdi.
U maydondagi imkoniyatlarni qadrlashini va jamoaning muvaffaqiyati uchun bor kuchini sarflashini ta’kidladi.

Мартинелли всегда хочет быть на поле в Арсенале
Нападающий команды Арсенал Габриэль Мартинелли высказался о голе, который помог его команде избежать поражения в 5-м туре чемпионата Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о своем игровом времени, он заявил, что хочет находиться на поле все 90 минут в каждом матче. Мартинелли также подчеркнул доверие к работе главного тренера Микеля Артеты.
Он отметил уважение к решениям тренера и полное доверие команды к нему. В этом сезоне бразилец провел четыре матча в чемпионате Англии и забил один гол.
В прошедшем в воскресенье матче Арсенал сыграл вничью 1:1 со своим соперником. Мартинелли сказал, что всегда стремится показывать лучший результат для команды и в будущем будет стараться улучшать свою игру.