Yurich: Lukmanga noto‘g‘ri maslahat berildi
“Atalanta” jamoasining bosh murabbiyi Ivan Yurich “Torino”ga qarshi o‘tkazilgan o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Italiya chempionatining to‘rtinchi tur o‘yini 3:0 hisobida uning shogirdlari foydasiga yakunlandi. G‘alaba qozonilgan bo‘lsa-da, jamoa uchun bu o‘yin jarohatlar bilan murakkablashdi.
Ikki futbolchi, Nikola Zalevski va Isak Xin, mos ravishda 10 va 27 daqiqadan so‘ng maydonni tark etdi. Yurichning so‘zlariga ko‘ra, jarohatlar ko‘p, ammo jamoada katta tarkib mavjud.
Ular o‘z ishlarini davom ettirishlari kerak. Shuningdek, o‘yin markazida Ademola Lukman maydonga qaytishi ham diqqatga sazovor bo‘ldi.
U o‘tgan mavsumdan beri o‘ynamay kelayotgandi va “Inter”ga o‘tishni xohlardi. Murabbiyning aytishicha, Lukman dushanba kuni jamoa bilan suhbatlashdi.
Uning atrofida noto‘g‘ri maslahat bergan odamlar bo‘lgan. Lukman ajoyib g‘oliblik ruhiga ega, endi uni jismoniy tayyor holatga keltirish zarur.
Ushbu o‘yin natijasida “Atalanta” turnir jadvalida 8 ochko bilan beshinchi o‘rinni egallab turibdi. “Torino” esa 4 ochko bilan o‘ndan birinchi pog‘onada joylashgan.

Юрист: Лукману дали неправильный совет
Главный тренер команды «Аталанта» Иван Юрич высказался об игре против «Торино». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч четвёртого тура чемпионата Италии завершился со счётом 3:0 в пользу его подопечных. Несмотря на победу, игра осложнилась для команды травмами.
Два футболиста, Никола Залевски и Исак Хин, покинули поле соответственно на 10-й и 27-й минутах. По словам Юрича, травм много, но в команде большой состав.
Они должны продолжать свою работу. Также стоит отметить возвращение на поле в центре поля Адемолы Лукмана.
Он не играл с прошлого сезона и хотел перейти в «Интер». По словам тренера, Лукман в понедельник поговорил с командой.
Вокруг него были люди, которые дали неправильные советы. Лукман обладает отличным духом победителя, теперь его нужно привести в физическую форму.
По результатам этой игры «Аталанта» занимает пятое место в турнирной таблице с 8 очками. «Торино» же расположился на одиннадцатой позиции с 4 очками.