Andre Silvaning goli "Elche"ni g‘alabaga olib keldi
O‘yinning dastlabki soniyalarida Salomon Rondon uzoqdan zarba berdi va darvozaga yaqin urinish amalga oshirdi, biroq to‘p darvoza ustuniga tegdi. To‘qqizinchi daqiqada esa Andre Silva aniq zarba bilan hisobni ochdi – 1:0.
Ikkinchi bo‘lim boshida Martim Netu va Rafa Mir navbatma-navbat darvozabonni aldashga harakat qildilar, ammo muvaffaqiyatsiz. Aleiks Febas esa himoyachiga urildi.
Keyingi hujumda Mir to‘pni darvoza ustuniga tekkizdi. Ilyas Chayr qiziqarli zarba berdi, biroq biroz noaniq bo‘ldi.
Shuningdek, Rondon jarima maydonidan zarba berdi, lekin darvozabon to‘pni qaytardi. «Elche» jamoasi 9 ochko to‘plab, beshinchi o‘rinni egallamoqda.
«Real Oviedo» esa 3 ochko bilan 17-o‘rinda turibdi. O‘yinning yakuniy hisoblari: Elche 1, Real Oviedo 0.
Golli vaziyatni Andre Silva 9-daqiqada amalga oshirdi. Ushbu o‘yin Ispaniya chempionatining muhim bellashuvlaridan biri bo‘lib, jamoalarning mavsumdagi o‘yinlaridagi holatini yaxshilashga xizmat qildi.

Гол Андре Сильвы принес победу "Эльче"
В пятом туре чемпионата Испании команда «Эльче» принимала «Реал Овьедо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первые секунды игры Соломон Рондон нанес удар издали и попытался пробить вблизи ворот, но мяч попал в штангу. На девятой минуте Андре Силва открыл счёт точным ударом – 1:0.
В начале второго тайма Мартим Нету и Рафа Мир по очереди пытались обмануть вратаря, но безуспешно. Алекс Фебас же столкнулся с защитником.
В следующей атаке Мир попал мячом в штангу. Ильяс Чайр нанес интересный удар, но он был немного неточным.
Также Рондон пробил с штрафной, но вратарь отбил мяч. Команда «Эльче» набрала 9 очков и занимает пятое место.
«Реал Овьедо» с 3 очками находится на 17-м месте. Итоговый счёт матча: Эльче 1, Реал Овьедо 0.
Голевую ситуацию реализовал Андре Силва на 9-й минуте. Эта игра стала одним из важных матчей чемпионата Испании и помогла командам улучшить своё положение в сезоне.