Borusiya Dortmund Volfsburgni mag‘lub etdi, ikkinchi o‘rinda
To‘rtinchi tur Germaniya chempionatida "Borussiya" Dortmund va "Volfsburg" jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 20-daqiqasida mezbonlar kutilmagan tarzda hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi. Yulian Ryuerzonning qanotdan uzatmasidan so‘ng, Karim Adeyemi raqib himoyachisidan o‘tib, aniq zarba bilan darvozabon uchun imkoniyat qoldirmay, yaqin burchakka to‘pni yo‘lladi.
Keyingi vaziyatda Ryuerzon qanotda to‘pni olib borib, jarima maydoniga markazga uzatma berdi. Maksimilian Bayer bosh bilan zarba berdi, ammo to‘p darvoza ustunidan chetda uchib ketdi.
Ikkinchi bo‘limda Maksimilian Arnold jarima zarbasidan uzoq burchakka uzatma amalga oshirdi. U yerda Mohamad Amura bosh bilan to‘pni markazga tushirdi, Patryk Vimmer esa to‘pni darvozabon ustunidan oshirib, chiziqdan tashqariga chiqardi.
Maydon burchagidan kelgan uzatmada Feliks Nmecha jarima maydonining burchagidan bosh bilan zarba berdi, ammo darvozabon jamoasini qutqardi. "Borussiya" hozirgi vaqtda "Bavariya"dan ikki ochko orqada ikkinchi o‘rinda bormoqda.
"Volfsburg" esa 5 ochko bilan 12-o‘rinni egallagan. O‘yinning protokoli bo‘yicha "Borussiya" 1, "Volfsburg" 0 hisobida g‘alaba qozondi.
Jamoalarning tarkibida ko‘plab o‘yinchilar maydonga tushdi va zaxiradan ham o‘rinbosarlar kiritildi. Ushbu o‘yin "Signal Iduna Park" stadionida o‘tkazildi.

Боруссия Дортмунд победил Вольфсбург, на втором месте
В четвёртом туре чемпионата Германии команды "Боруссия" Дортмунд и "Вольфсбург" провели очный матч. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 20-й минуте хозяева неожиданно открыли счёт. После передачи Юлиана Рюерсона с фланга, Карим Адейеми обошёл защитника соперника и точным ударом не оставил шансов вратарю, отправив мяч в ближний угол.
В следующей ситуации Рюерсон продвинул мяч по флангу и сделал передачу в центр штрафной площади. Максимилиан Байер нанес удар головой, но мяч пролетел мимо ворот над перекладиной.
Во втором тайме Максимилиан Арнольд выполнил передачу с штрафного удара в дальний угол. Там Мохамад Амура головой сбросил мяч в центр, а Патрик Виммер переправил мяч над вратарём, но мяч вышел за пределы поля.
При подаче с углового Феликс Нмеча пробил головой с угла штрафной, но вратарь спас свою команду. В настоящее время "Боруссия" занимает второе место, отставая от "Баварии" на два очка.
"Вольфсбург" с 5 очками занимает 12-е место. По протоколу матча "Боруссия" одержала победу со счётом 1:0.
В составах команд на поле вышло много игроков, а также были произведены замены с лавки запасных. Матч прошёл на стадионе "Сигнал Идуна Парк".