"Barselona" "Xetafe"ni 3:0 hisobida mag‘lub etdi
So‘nggi beshinchi tur doirasidagi Ispaniya chempionati o‘yinda "Barselona" jamoasi "Xetafe" ustidan aniq g‘alabaga erishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 15-daqiqasida Rafinya chap qanotdan ajoyib uzatma amalga oshirdi. Dani Olmo to‘pni qabul qilib, uni oyoq orqasidan 11 metrlik jarima maydoniga yo‘lladi.
Bu yerda Ferran Torres kuchli va aniq zarba bilan to‘pni darvozaga yo‘naltirdi va hisobni ochdi – 1:0. 34-daqiqada kataloniyaliklar tezkor hujum uyushtirishdi.
"Xetafe" futbolchilari burchak zarbasini noto‘g‘ri amalga oshirgach, Rafinya yana uzatma berdi. Torres darvozaga yaqinlashib, to‘pni darvozaga joyladi – 2:0.
Keyingi vaziyatda Torres jarima maydonchasiga yaqinlashib, zarba berdi, biroq to‘p darvozabon ustuniga tegib, maydon tashqarisiga chiqib ketdi. Ikkinchi bo‘limda Luis Milya to‘pni o‘ng qanotga uzatdi, ammo Xavi Munyos uzoq burchakka zarba berishda muvaffaqiyatsiz bo‘ldi.
62-daqiqada Mark Kasado ajoyib uzatma bilan to‘pni o‘ng qanotga berdi. Markus Reshford to‘pni boshqarib, jarima maydonchasiga uzatdi.
Olmo to‘pni qabul qilib, darvozaga aniq zarba berdi va hisobni 3:0 ga yetkazdi. Ushbu g‘alabadan so‘ng "Barselona" 13 ochko bilan turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallamoqda.
"Xetafe" esa 9 ochko bilan beshinchi o‘rinni bo‘lishmoqda. O‘yin protokoli shunday: "Barselona" 3, "Xetafe" 0 (1:0, 2:0, 3:0).
Gollarni Ferran Torres (15’, 34’) va Dani Olmo (62’) kiritishdi. O‘yinda ikkala jamoaning asosiy va zaxira futbolchilari faol ishtirok etdi.

"Барселона" обыграла "Хетафе" со счётом 3:0
В последнем пятом туре чемпионата Испании команда "Барселона" одержала уверенную победу над "Хетафе". Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 15-й минуте Раффинья выполнил отличный пас с левого фланга. Дани Ольмо принял мяч и отправил его пяткой в штрафную площадку с 11 метров.
Здесь Ферран Торрес мощным и точным ударом направил мяч в ворота и открыл счёт – 1:0. На 34-й минуте каталонцы организовали быстрый контратакующий выпад.
После того как футболисты "Хетафе" неправильно выполнили угловой, Раффинья снова сделал передачу. Торрес приблизился к воротам и отправил мяч в сетку – 2:0.
В следующей ситуации Торрес приблизился к штрафной и нанес удар, но мяч попал в штангу и вышел за пределы поля. Во втором тайме Луис Милья сделал передачу на правый фланг, но Хави Муньос не сумел точно пробить в дальний угол.
На 62-й минуте Марк Касадо великолепной передачей отправил мяч на правый фланг. Маркус Рашфорд контролировал мяч и сделал передачу в штрафную.
Ольмо принял мяч и точно пробил по воротам, доведя счёт до 3:0. После этой победы "Барселона" с 13 очками занимает второе место в турнирной таблице.
"Хетафе" же с 9 очками делит пятое место. Протокол матча таков: "Барселона" 3, "Хетафе" 0 (1:0, 2:0, 3:0).
Голы забили Ферран Торрес (15’, 34’) и Дани Ольмо (62’). В матче активно участвовали как основные, так и запасные игроки обеих команд.