Sarri: Latsio Rim derbisida yutqazmasligi kerak edi
«Latsio» jamoasi bosh murabbiyi Mauritsio Sarri Rim derbisining yakunlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Italiya chempionatining to‘rtinchi turida bo‘lib o‘tgan o‘yinda «bo‘rilar» jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Sarri o‘z fikrida shunday dedi: «Bizda to‘rt yoki besh imkoniyat bo‘ldi, birinchi bo‘limda oldinga chiqishimiz mumkin edi.
O‘yinni esa katta xato tufayli yutqazdik. Bu xato texnik xato bo‘ladimi, ko‘rib chiqamiz.
Yaxshi o‘yin ko‘rsatdik, ammo shu tarzda mag‘lub bo‘ldik. Muxlislarimizni afsuslanamiz, ular bizni qo‘llab-quvvatlashdi.
Jamoaga achinaman, ular mag‘lubiyatga loyiq emas edi.» Ushbu o‘yindan so‘ng «Roma» jamoasi 9 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. «Latsio» esa 3 ochko bilan o‘ninchi o‘rinda joylashgan.

Сарри: Лацио не должен был проигрывать в римском дерби
Главный тренер команды «Лацио» Маурицио Сарри высказался о результатах дерби Рима. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче четвертого тура чемпионата Италии команда «волков» одержала победу со счетом 1:0. Сарри сказал следующее: «У нас было четыре или пять возможностей, в первом тайме мы могли выйти вперед.
Но мы проиграли из-за большой ошибки. Посмотрим, была ли это техническая ошибка.
Мы показали хорошую игру, но проиграли таким образом. Мы сожалеем перед нашими болельщиками, они поддерживали нас.
Мне жаль команду, они не заслуживали поражения.» После этой игры команда «Рома» занимает четвертое место с 9 очками. «Лацио» же находится на десятом месте с 3 очками.