Monako jamoasining yarim himoyachisi Pol Pogba Liga 1 doirasidagi Metsa jamoasiga qarshi o‘yin (5:2) yakunida jamoadoshi Ansu Fati bilan muloqot qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik hujumchi uchrashuvning qahramoni bo‘ldi. U ikkinchi bo‘lim boshlanishidan oldin maydonga tushdi, o‘sha paytda hisob 1:1 edi va bir daqiqadan kam vaqt ichida darvoza tomon zarba yo‘lladi.
83-daqiqada «Barselona» tarbiyalanuvchisi dubllik qayd etdi. Pogba The Touchline nashriga bergan intervyusida shunday dedi: «Aka, men aytgandim.
Ikkinchi bo‘limda maydonga tushib, ikki gol urishingni bilardim. Hammangiz undan so‘rang, men shunday dedim.
Bu haqda aniq edim, aka.» Monako joriy mavsum boshlanishidan oldin Ansu Fatini «Barselona»dan ijaraga oldi. Oldingi o‘yinda Bryugge jamoasiga qarshi 22 yoshli futbolchi yangi jamoasi safida ilk golini urdi.
Ansu Fati o‘zining iste’dodi va maydondagi faol harakati bilan jamoaga katta yordam bermoqda. Uning o‘yini Monako jamoasining muvaffaqiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Погба Фатига два гола забьет, я это заранее знал
Полузащитник команды Монако Поль Погба после матча Лиги 1 против команды Мец (5:2) пообщался с одноклубником Ансу Фати. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский нападающий стал героем встречи. Он вышел на поле перед началом второго тайма, когда счёт был 1:1, и менее чем за минуту нанес удар по воротам.
На 83-й минуте воспитанник «Барселоны» оформил дубль. В интервью изданию The Touchline Погба сказал: «Брат, я же говорил.
Вышел во втором тайме и знал, что забью два гола. Все спрашивали меня, я так и сказал.
Я был уверен в этом, брат.» Монако арендовал Ансу Фати у «Барселоны» до начала текущего сезона. В предыдущем матче против Брюгге 22-летний футболист забил свой первый гол за новую команду.
Ансу Фати своим талантом и активной игрой на поле оказывает большую помощь команде. Ожидается, что его игра положительно повлияет на успехи команды Монако.