Kivu: Inter o‘yinni oldinroq yakunlashi mumkin edi
Milanning «Inter» jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivu «Sassuolo» jamoasiga qarshi o‘yinda 2:1 hisobida qozonilgan g‘alabadan so‘ng jurnalistlarning savollariga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
«Neradzurri» Seriya A chempionatida davom etayotgan mag‘lubiyatlar zanjirini to‘xtatib, liga yangi ishtirokchisini uy maydonida mag‘lub etdi. Kivu ta’kidlashicha, eng muhimi jamoa uchun juda zarur bo‘lgan g‘alabaga erishish bo‘ldi, shuningdek, yaxshi o‘yin namoyish etildi.
Jamoa oldida barcha savollarni oldindan hal qilish imkoniyati bo‘lgan, biroq «Sassuolo» darvozaboni ajoyib harakatlar ko‘rsatdi. O‘yinning oxirida kiritilgan gol taranglikni oshirdi, ammo jamoa o‘z futbolini davom ettirishga harakat qildi.
Omadli yakun bo‘ldi. Tezroq pas berish va hujumda yanada samaraliroq harakat qilish mumkin, ammo eng muhimi o‘yinchilarning xarakteri, qat’iyati va to‘g‘ri kayfiyatidir, dedi Kivu.

Киву: Интер мог завершить игру раньше
Главный тренер миланского «Интера» Кристиан Киву ответил на вопросы журналистов после победы со счётом 2:1 в матче против «Сассуоло». Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Нерадзурри» прервали серию поражений в чемпионате Серии А, обыграв на своём поле нового участника лиги. По словам Киву, главное было добиться очень нужной для команды победы, а также показать хорошую игру.
У команды была возможность решить все вопросы заранее, но вратарь «Сассуоло» совершил отличные действия. Гол, забитый в конце игры, добавил напряжённости, однако команда старалась продолжать играть в свой футбол.
Завершилось удачно. Можно было быстрее отдавать передачи и действовать более эффективно в атаке, но главное — характер игроков, их решимость и правильный настрой, — сказал Киву.