Flik: Rafinyani kartochka sababli almashtirdik
«Barselona» jamoasi bosh murabbiyi Hans-Diter Flik «Getafe»ga qarshi o‘yinda (3:0) Rafinya Diasning erta almashtirilish sababi haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik qanot himoyachisi uchrashuvni boshlang‘ich tarkibda boshladi va 34-daqiqada samarali uzatma amalga oshirdi. Biroq, ikkinchi bo‘limda maydonga qaytmadi, tanaffusda uning o‘rnini Markus Reshford egalladi.
Flikning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limdan keyin Rafinyani almashtirishga qaror qilishgan, chunki uning qo‘lida sariq kartochka bor edi va jamoa xavf ostida qolishni istamadi. Shuningdek, keyingi o‘yinda uni maydonda ko‘rish muhim edi.
Bundan tashqari, jamoa Reshfordni maydonga tushirishni rejalashtirgan, u o‘ng qanotda o‘ynashga qodir, lekin ko‘proq chap qanot yoki hujumchi sifatida faoliyat yuritishni afzal ko‘radi. «Barselona» g‘alabasini Ferran Torresning ikkita goliga va Dani Olmoning bitta to‘piga borligi bilan ta’minladi.

Флик: Мы заменили Рафинью из-за карточки
Главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик рассказал о причине ранней замены Рафиньи Диаса в матче против «Хетафе» (3:0). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский защитник начал встречу в стартовом составе и на 34-й минуте сделал результативную передачу. Однако во втором тайме на поле не вышел, в перерыве его заменил Маркус Рэшфорд.
По словам Флика, решение заменить Рафинью после первого тайма было принято из-за того, что у него была желтая карточка, и команда не хотела подвергать себя риску. Кроме того, важно было видеть его на поле в следующей игре.
Также команда планировала выпустить Рэшфорда, который способен играть на правом фланге, но предпочитает действовать на левом фланге или в атаке. Победу «Барселоне» обеспечили два гола Феррана Торреса и один мяч Дани Ольмо.