Bordalas: "Barselona" bilan farq milliard yevrodan iborat
Yakshanba kuni Kataloniya jamoasi «Xetafe»ni 3:0 hisobida mag‘lub etdi. O‘yindan so‘ng dubl muallifi bo‘lgan Torres raqiblarning o‘yin uslubini tanqid qilib, ularni ortiqcha qattiqqo‘llikda aybladi.
Bordalasning so‘zlariga ko‘ra, Torresning jamoasi haqidagi fikri keng tarqalgan qarash bo‘lsa-da, «Barselona» bilan «Xetafe» o‘rtasidagi farq milliard yevroga tengdir. U bundan ortiq hech narsa demadi va raqiblar eng yuqori darajadagi jamoa ekanligini ta’kidladi.
Hozirda «Xetafe» beshta turdan so‘ng to‘plagan 9 ochko bilan turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda turibdi. «Barselona» esa 13 ochko bilan ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.

Бордалаc: "Барселона" с миллиардной разницей в евро
Главный тренер «Хетафе» Хосе Бордалас ответил на критику футболиста «Барселоны» Феррана Торреса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье команда Каталонии победила «Хетафе» со счётом 3:0. После матча автор дубля Торрес раскритиковал стиль игры соперников, обвинив их в излишней жёсткости.
По словам Бордаласа, мнение Торреса о его команде является распространённым взглядом, однако разница между «Барселоной» и «Хетафе» составляет миллиард евро. Он не стал говорить больше и подчеркнул, что соперники — команда высочайшего уровня.
В настоящее время «Хетафе» занимает восьмое место в турнирной таблице, набрав 9 очков после пяти туров. «Барселона» же с 13 очками занимает второе место.